Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co to je Dysortografie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dysortografie?

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dysortografie? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dysortografie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, formulace, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, Dysortografie, Psychologie, lexikon, terminus technicus, heslo, přesný význam, co to je, wiki, definice, popis, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Dysortografie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dysortografie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Dysortografie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Dysortografie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysortografie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Dysortografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dysortografie na Google.cz

Vyhledat pojem Dysortografie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dysortografie? resp. co přesně znamená slovo Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je Podčlověk? Znáte a víte kdo je Patrik Kořenář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.