Co je to?
Definice výrazu, termínu Dysortografie. Co znamená odborný pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co je Dysortografie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dysortografie?

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dysortografie. Co znamená odborný pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dysortografie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: formulace, terminologie, psychologie, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, co je to Dysortografie?, odborný výraz, slovo, názvosloví, Dysortografie, význam pojmu, lexikon, informace, psychologie, definice pojmu, popis, wiki


Pojem Dysortografie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dysortografie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Dysortografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dysortografie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Dysortografie na Google.cz

Najít výraz Dysortografie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Dysortografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dysortografie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dysortografie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je Skvoter? Znáte a víte kdo je Alena Schillerová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.