Co je to?
Definice výrazu, termínu Dysortografie. Co znamená odborný pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysortografie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dysortografie

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dysortografie. Co znamená odborný pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dysortografie s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Dysortografie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: slovník, synonymum, slovo, psychologie, popis, heslo, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, Dysortografie, psychologie, vysvětlení, terminologie, definice, pojem


Pojem Dysortografie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dysortografie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Dysortografie ve Wikizdrojích

Najít výraz Dysortografie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysortografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Dysortografie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysortografie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Dysortografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dysortografie? resp. jaký je přesný význam slova Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Jiří Dědeček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.