Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co je Dysortografie?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dysortografie

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dysortografie s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Dysortografie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: co to je, názvosloví, termín, co znamená, význam slova, definice, přesný význam, lexikon, definice pojmu, slovník, popis, terminus technicus, informace, wiki, Dysortografie, odborný výraz, formulace, psychologie


Pojem Dysortografie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dysortografie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Hledejte pojem Dysortografie v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysortografie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Dysortografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Dysortografie ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Dysortografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Dysortografie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Dysortografie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dysortografie? resp. co to je Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je James McAvoy? Znáte a víte kdo je Dan Ťok? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Dysortografie i v jiné kategorii než je sekce psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Šedé oko, dysortografie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.