Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co to je Dysortografie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dysortografie?

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dysortografie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: co znamená, wiki, popis, terminus technicus, co je to Dysortografie?, význam pojmu, pojem, přesný výraz, názvosloví, slovník, Dysortografie, co to je, formulace, lexikon, slovo, synonymum, termín, odborný výraz


Pojem Dysortografie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dysortografie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysortografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysortografie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Dysortografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dysortografie na Google.cz

Najít výraz Dysortografie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Dysortografie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Dysortografie? resp. jaký je význam pojmu Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Patrik Kořenář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.