Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co to je Dysortografie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dysortografie?

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dysortografie? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dysortografie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co je to Dysortografie?, přesný význam, slovník, synonymum, formulace, slovo, Psychologie, vysvětlení, termín, význam pojmu, informace, Psychologie, odborné názvosloví, definice, popis, co to je, význam, názvosloví


Pojem Dysortografie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dysortografie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Více informací o pojmu Dysortografie lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Dysortografie na Google.cz

Vyhledat termín Dysortografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dysortografie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dysortografie na Youtube

Najít slovo Dysortografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysortografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Dysortografie? resp. co vlastně znamená slovo Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je Pasák? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.