Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co to je Dysortografie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dysortografie?

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysortografie. Co znamená pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dysortografie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, slovník, Psychologie, informace, termín, Dysortografie, co to je, heslo, odborné názvosloví, přesný význam, definice, význam slova, formulace, co znamená, přesný výraz


Pojem Dysortografie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dysortografie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Další informační zdroje o slovu Dysortografie

Vyhledat slovo Dysortografie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Dysortografie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysortografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Dysortografie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Dysortografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Dysortografie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dysortografie? resp. jaká je definice slova Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je Pizda? Znáte a víte kdo je Jiří Dědeček? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.