Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dysortografie. Co znamená odborný pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Co je to Dysortografie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dysortografie

Dysortografie je jednou z vývojových poruch učení (dříve označovaných jako lehké mozkové dysfunkce). Nejvíce se projevuje obtížemi se zvládnutím pravopisu v českém jazyce a při osvojování znalosti cizího jazyka. Mezi nejčastější projevy patří neschopnost správně aplikovat gramatická pravidla v důsledku chybějícího jazykového citu, chyb ve sluchovém rozlišování podobných hlásek, neodlišování měkkých a tvrdých slabik apod. S dysortografií se obvykle pojí poruchy krátkodobé paměti a obtíže v soustředění.


Co je to Dysortografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dysortografie. Co znamená odborný pojem Dysortografie z kategorie Psychologie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Dysortografie se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, wiki, definice, lexikon, význam slova, přesný význam, formulace, pojem, Dysortografie, termín, synonymum, terminologie, definice pojmu, názvosloví, přesný výraz


Pojem Dysortografie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dysortografie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dysortografie je specifická porucha pravopisu, patří mezi specifické poruchy učení. Často se objevuje ve spojení s dyslexií. Typická je neschopnost aplikovat i dobře naučená gramatická pravidla do písemné podoby. (Neschopnost naučená pravidla v praxi). Chybí cit pro jazyk a je snížena schopnost skloňovat a časovat. Porucha ale nepostihuje celou část gramatiky, dotýká se jen specifických dysortografických projevů.

Pro více informací o heslu Dysortografie zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Dysortografie ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Dysortografie na Google.cz

Zkusit najít slovo Dysortografie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dysortografie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysortografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Dysortografie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysortografie například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Dysortografie? resp. co označuje slovo Dysortografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysortografie, odpověď na dotaz co je to Dysortografie?. Víte např. kdo to je Jolana Voldánová? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.