Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obřízka. Co znamená pojem Obřízka z kategorie Kultura?

Co je to Obřízka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Obřízka

Obřízka je drobný chirurgický zákrok, který má za cíl odstranit kožní řasu, která překrývá špičku penisu. Tento úkon je víceméně běžným postupem v mnoha zemích, z nichž v některých se jedná o jakousi povinnost a to především kvůli náboženskému vyznání. Běžně se obřízka provádí u černochů v afrických státech.
Obřízka představuje tedy i náboženský symbol, respektive smlouvu člověka s Bohem, na jejíž počest je obřízka tradičně prováděna u židovských a muslimských mužů či chlapců.


Co je to Obřízka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obřízka. Co znamená pojem Obřízka z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Obřízka můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Obřízka je v sekci Kultura

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, definice, vysvětlení, Kultura, odborný výraz, Kultura, wiki, význam, význam pojmu, popis, termín, slovo, terminus technicus, co je to Obřízka?, pojem, přesný význam, přesný výraz


Pojem Obřízka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obřízka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mužská obřízka (cirkumcize) se řadí mezi malé chirurgické zákroky. Je to zákrok, při kterém je amputována předkožka - kožní řasa, která překrývá žalud penisu. Rozlišuje se obřízka částečná a úplná. Na celém světě je obřezána asi čtvrtina všech mužů, tento podíl se však v jednotlivých zemích velmi liší. V USA je například obřezáno v současnosti (r. 2009) asi 75 % dospělých mužů (procento každoročně klesá), zhruba 12 % ve Velké Británii. Obřízka je zcela běžná v afrických zemích a z náboženských důvodů u židovských chlapců, kde je symbolickou smlouvou člověka s Bohem. Bůh uložil Abrahámovi, aby se na znamení smlouvy obřezal. Od té doby je tak činěno židovským chlapcům. Zákrok, při kterém se provádí obřízka u chlapců, se nazývá brit mila. Také muslimští chlapci a muži jsou obřezaní.

Jiné informační zdroje o pojmu Obřízka

Hledat videa s názvem Obřízka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obřízka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Obřízka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Obřízka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Obřízka na Google.cz

Vyhledat slovo Obřízka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obřízka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Obřízka? resp. co znamená Obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obřízka, odpověď na dotaz co je to Obřízka?. Víte např. kdo to je Kynolog? Znáte a víte kdo je Vegan? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.