Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obřízka. Co znamená slovo Obřízka z kategorie Kultura?

Co je Obřízka?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Obřízka

Obřízka je drobný chirurgický zákrok, který má za cíl odstranit kožní řasu, která překrývá špičku penisu. Tento úkon je víceméně běžným postupem v mnoha zemích, z nichž v některých se jedná o jakousi povinnost a to především kvůli náboženskému vyznání. Běžně se obřízka provádí u černochů v afrických státech.
Obřízka představuje tedy i náboženský symbol, respektive smlouvu člověka s Bohem, na jejíž počest je obřízka tradičně prováděna u židovských a muslimských mužů či chlapců.

Co je to Obřízka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obřízka. Co znamená slovo Obřízka z kategorie Kultura?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Obřízka patří do kategorie kultura

Klíčová slova: odborný výraz, definice, slovo, kultura, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, Obřízka, terminologie, co je to Obřízka?, kultura, informace, význam pojmu, přesný význam, terminus technicus, význam, slovník


Pojem Obřízka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obřízka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mužská obřízka (cirkumcize) se řadí mezi malé chirurgické zákroky. Je to zákrok, při kterém je amputována předkožka - kožní řasa, která překrývá žalud penisu. Rozlišuje se obřízka částečná a úplná. Na celém světě je obřezána asi čtvrtina všech mužů, tento podíl se však v jednotlivých zemích velmi liší. V USA je například obřezáno v současnosti (r. 2009) asi 75 % dospělých mužů (procento každoročně klesá), zhruba 12 % ve Velké Británii. Obřízka je zcela běžná v afrických zemích a z náboženských důvodů u židovských chlapců, kde je symbolickou smlouvou člověka s Bohem. Bůh uložil Abrahámovi, aby se na znamení smlouvy obřezal. Od té doby je tak činěno židovským chlapcům. Zákrok, při kterém se provádí obřízka u chlapců, se nazývá brit mila. Také muslimští chlapci a muži jsou obřezaní.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Obřízka na Youtube

Najít slovo Obřízka na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Obřízka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Obřízka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Obřízka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Obřízka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obřízka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte jaký je význam slova Obřízka? resp. co vlastně znamená slovo Obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obřízka, odpověď na dotaz co je to Obřízka?. Víte např. kdo to je Francis Scott Fitzgerald? Znáte a víte kdo je Ras? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Obřízka i jinde než v sekci než v kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Historické muzeum, obřízka, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.