Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obřízka. Co znamená odborný pojem Obřízka z kategorie Kultura?

Co je to Obřízka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Obřízka?

Obřízka je drobný chirurgický zákrok, který má za cíl odstranit kožní řasu, která překrývá špičku penisu. Tento úkon je víceméně běžným postupem v mnoha zemích, z nichž v některých se jedná o jakousi povinnost a to především kvůli náboženskému vyznání. Běžně se obřízka provádí u černochů v afrických státech.
Obřízka představuje tedy i náboženský symbol, respektive smlouvu člověka s Bohem, na jejíž počest je obřízka tradičně prováděna u židovských a muslimských mužů či chlapců.

Co je to Obřízka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obřízka. Co znamená odborný pojem Obřízka z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Obřízka můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Obřízka je v sekci kultura

Klíčová slova: co to je, definice, přesný význam, pojem, Obřízka, heslo, terminus technicus, vysvětlení, význam slova, kultura, termín, co znamená, co je to Obřízka?, odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, kultura, lexikon


Pojem Obřízka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obřízka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Mužská obřízka (cirkumcize) se řadí mezi malé chirurgické zákroky. Je to zákrok, při kterém je amputována předkožka - kožní řasa, která překrývá žalud penisu. Rozlišuje se obřízka částečná a úplná. Na celém světě je obřezána asi čtvrtina všech mužů, tento podíl se však v jednotlivých zemích velmi liší. V USA je například obřezáno v současnosti (r. 2009) asi 75 % dospělých mužů (procento každoročně klesá), zhruba 12 % ve Velké Británii. Obřízka je zcela běžná v afrických zemích a z náboženských důvodů u židovských chlapců, kde je symbolickou smlouvou člověka s Bohem. Bůh uložil Abrahámovi, aby se na znamení smlouvy obřezal. Od té doby je tak činěno židovským chlapcům. Zákrok, při kterém se provádí obřízka u chlapců, se nazývá brit mila. Také muslimští chlapci a muži jsou obřezaní.

Jiné informační zdroje o pojmu Obřízka

Vyhledat pojem Obřízka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Obřízka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Obřízka na Google.cz

Najít slovo Obřízka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Obřízka na Youtube

Hledat termín Obřízka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Obřízka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Obřízka? resp. co je to Obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obřízka, odpověď na dotaz co je to Obřízka?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Ras? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.