Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obřízka. Co znamená pojem Obřízka z kategorie Kultura?

Co je to Obřízka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Obřízka

Obřízka je drobný chirurgický zákrok, který má za cíl odstranit kožní řasu, která překrývá špičku penisu. Tento úkon je víceméně běžným postupem v mnoha zemích, z nichž v některých se jedná o jakousi povinnost a to především kvůli náboženskému vyznání. Běžně se obřízka provádí u černochů v afrických státech.
Obřízka představuje tedy i náboženský symbol, respektive smlouvu člověka s Bohem, na jejíž počest je obřízka tradičně prováděna u židovských a muslimských mužů či chlapců.


Co je to Obřízka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obřízka. Co znamená pojem Obřízka z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Obřízka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Obřízka je v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam slova, heslo, význam pojmu, co znamená, co je to Obřízka?, lexikon, Kultura, přesný výraz, terminologie, vysvětlení, wiki, Obřízka, přesný význam, pojem, význam, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Obřízka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obřízka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mužská obřízka (cirkumcize) se řadí mezi malé chirurgické zákroky. Je to zákrok, při kterém je amputována předkožka - kožní řasa, která překrývá žalud penisu. Rozlišuje se obřízka částečná a úplná. Na celém světě je obřezána asi čtvrtina všech mužů, tento podíl se však v jednotlivých zemích velmi liší. V USA je například obřezáno v současnosti (r. 2009) asi 75 % dospělých mužů (procento každoročně klesá), zhruba 12 % ve Velké Británii. Obřízka je zcela běžná v afrických zemích a z náboženských důvodů u židovských chlapců, kde je symbolickou smlouvou člověka s Bohem. Bůh uložil Abrahámovi, aby se na znamení smlouvy obřezal. Od té doby je tak činěno židovským chlapcům. Zákrok, při kterém se provádí obřízka u chlapců, se nazývá brit mila. Také muslimští chlapci a muži jsou obřezaní.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Obřízka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obřízka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obřízka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Obřízka na Google.cz

Vyhledat pojem Obřízka ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Obřízka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Obřízka například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Obřízka? resp. jaký je význam pojmu Obřízka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obřízka, odpověď na dotaz co je to Obřízka?. Víte např. kdo to je Abbé? Znáte a víte kdo je Zmocnitel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.