Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anopyrin. Co znamená odborný pojem Anopyrin z kategorie Lékařství?

Co je Anopyrin?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anopyrin?

Anopyrin je léčivý přípravek, který obsahuje účinné látky kyselinu acetylsalicylovou a paracetamol. Tato kombinace léčivých látek se používá zejména k zmírnění bolesti a snížení horečky. Samotný pojem může být používán také jako obchodní název nebo značka léčivého přípravku a může vypadat jinak podle regionu a země, ve které se vyrábí nebo používá. Anopyrin obsahuje tyto účinné látky – kyselinu acetylsalicylovou a paracetamol. Kyselina acetylsalicylová (ASA) je známá také pod názvem aspirin. Patří do skupiny léčiv označovaných jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). ASA působí jako analgetikum, tedy lék proti bolesti, jako antipyretikum ke snížení horečky a také současně jako protizánětlivé léčivo. Při účinném dávkování může pomoci zmírnit bolesti svalů, kloubů, zubů a hlavy a snižovat horečku. Paracetamol je další analgetikum a antipyretikum, které se používá k léčbě bolesti a horečky. Má odlišný mechanismus účinku od kyseliny acetylsalicylové, ale oba přípravky mají podobné účinky v odstranění bolesti a snížení teploty těla.
Je důležité řídit se doporučeným dávkováním a pokyny lékaře nebo lékárníka a vždy dodržovat pokyny na obalu léku. Nelze ho nekombinovat s jinými léčivy bez konzultace s lékařem, protože může dojít k nežádoucím interakcím nebo vedlejším účinkům. Anopyrin stejně jako další léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou by se neměl podávat dětem, zejména pokud mají virovou infekci, protože to může vést k vážnému onemocnění nazývanému Reyův syndrom. Je nutné dodržovat doporučené věkové omezení pro každý léčivý přípravek obsahující kyselinu acetylsalicylovou.


Co je to Anopyrin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anopyrin. Co znamená odborný pojem Anopyrin z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anopyrin? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Anopyrin je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lexikon, slovník, význam, vysvětlení, pojem, formulace, přesný výraz, lékařství, termín, co to je, definice, co znamená, názvosloví, informace, odborný výraz, lékařství, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Anopyrin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anopyrin ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Anopyrin ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Anopyrin ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Anopyrin na Google.cz

Zkusit najít výraz Anopyrin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anopyrin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anopyrin například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice slova Anopyrin? resp. jaká je definice termínu Anopyrin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anopyrin, odpověď na dotaz co je to Anopyrin?. Víte např. kdo to je Gerald Durrell? Znáte a víte kdo je Elena Strupková? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Inkubátor, anopyrin, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.