Co je to?
Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Co je to Buržoazie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Buržoazie?

Buržoazie ve svém nejpůvodnějším významu označuje měšťany, měšťanstvo čili sociální skupinu obyvatelů měst s plnými právy. Buržoazie vznikla již ve středověku a patřili do ní pouze ti lidé, kteří ve městě trvale žili a vlastnili tam dům a pozemky.
V době Francouzské revoluce se buržoazie dostala do parlamentu. Protože nižší stavy se proti této sociální skupině museli obtížně domáhat práv, stal se tento pojem označením pro bohatém a později i pro tzv. třídní nepřátele.


Co je to Buržoazie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Buržoazie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: názvosloví, slovník, terminus technicus, odborný výraz, význam, definice, definice pojmu, Politika, přesný význam, slovo, formulace, synonymum, heslo, co znamená, co to je, Buržoazie, lexikon, terminologie


Pojem Buržoazie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Buržoazie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Měšťanstvo či buržoazie (z franc. bourgeoisie) je označení sociální vrstvy měšťanů čili plnoprávných obyvatel měst.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Buržoazie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Buržoazie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Buržoazie na Youtube

Najít výraz Buržoazie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Buržoazie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Buržoazie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Buržoazie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Buržoazie? resp. jaký je význam slova Buržoazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buržoazie, odpověď na dotaz co je to Buržoazie?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.