Co je to?
Definice výrazu Buržoazie. Co znamená odborný pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Co to je Buržoazie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Buržoazie?

Buržoazie ve svém nejpůvodnějším významu označuje měšťany, měšťanstvo čili sociální skupinu obyvatelů měst s plnými právy. Buržoazie vznikla již ve středověku a patřili do ní pouze ti lidé, kteří ve městě trvale žili a vlastnili tam dům a pozemky.
V době Francouzské revoluce se buržoazie dostala do parlamentu. Protože nižší stavy se proti této sociální skupině museli obtížně domáhat práv, stal se tento pojem označením pro bohatém a později i pro tzv. třídní nepřátele.


Co je to Buržoazie? Význam slova, termín, Definice výrazu Buržoazie. Co znamená odborný pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Buržoazie? s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Buržoazie je v sekci politika

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, přesný výraz, pojem, formulace, význam, politika, slovo, odborné názvosloví, synonymum, wiki, terminologie, popis, názvosloví, co to je, terminus technicus, definice, politika


Pojem Buržoazie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Buržoazie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Měšťanstvo či buržoazie (z franc. bourgeoisie) je označení sociální vrstvy měšťanů čili plnoprávných obyvatel měst.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Buržoazie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Buržoazie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Buržoazie ve Wikizdrojích

Najít heslo Buržoazie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Buržoazie na Youtube

Zkusit najít frázi Buržoazie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Buržoazie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Buržoazie? resp. jaký je přesný význam slova Buržoazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buržoazie, odpověď na dotaz co je to Buržoazie?. Víte např. kdo to je David Novotný? Znáte a víte kdo je Robert Plant? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.