Co je to?
Výraz, termín, definice slova Buržoazie. Co znamená odborný pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Co je to Buržoazie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Buržoazie

Buržoazie ve svém nejpůvodnějším významu označuje měšťany, měšťanstvo čili sociální skupinu obyvatelů měst s plnými právy. Buržoazie vznikla již ve středověku a patřili do ní pouze ti lidé, kteří ve městě trvale žili a vlastnili tam dům a pozemky.
V době Francouzské revoluce se buržoazie dostala do parlamentu. Protože nižší stavy se proti této sociální skupině museli obtížně domáhat práv, stal se tento pojem označením pro bohatém a později i pro tzv. třídní nepřátele.


Co je to Buržoazie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Buržoazie. Co znamená odborný pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Buržoazie sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Buržoazie je v kategorii politika

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, co je to Buržoazie?, wiki, názvosloví, slovo, termín, politika, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, význam, formulace, odborný výraz, synonymum, Buržoazie, informace, heslo


Pojem Buržoazie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Buržoazie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Měšťanstvo či buržoazie (z franc. bourgeoisie) je označení sociální vrstvy měšťanů čili plnoprávných obyvatel měst.

Hledejte pojem Buržoazie v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Buržoazie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Buržoazie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Buržoazie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Buržoazie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Buržoazie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Buržoazie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Buržoazie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Buržoazie? resp. co znamená výraz Buržoazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buržoazie, odpověď na dotaz co je to Buržoazie?. Víte např. kdo to je Státník? Znáte a víte kdo je Petr Hájek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.