Co je to?
Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Co je Buržoazie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Buržoazie

Buržoazie ve svém nejpůvodnějším významu označuje měšťany, měšťanstvo čili sociální skupinu obyvatelů měst s plnými právy. Buržoazie vznikla již ve středověku a patřili do ní pouze ti lidé, kteří ve městě trvale žili a vlastnili tam dům a pozemky.
V době Francouzské revoluce se buržoazie dostala do parlamentu. Protože nižší stavy se proti této sociální skupině museli obtížně domáhat práv, stal se tento pojem označením pro bohatém a později i pro tzv. třídní nepřátele.


Co je to Buržoazie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Buržoazie. Co znamená pojem Buržoazie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Buržoazie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: slovník, přesný význam, vysvětlení, informace, definice, synonymum, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Buržoazie?, politika, heslo, co znamená, odborný výraz, formulace, lexikon, popis


Pojem Buržoazie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Buržoazie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Měšťanstvo či buržoazie (z franc. bourgeoisie) je označení sociální vrstvy měšťanů čili plnoprávných obyvatel měst.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Buržoazie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Buržoazie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Buržoazie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Buržoazie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Buržoazie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Buržoazie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Buržoazie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Buržoazie? resp. co se skrývá pod slovem Buržoazie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buržoazie, odpověď na dotaz co je to Buržoazie?. Víte např. kdo to je Lindsay Lohan? Znáte a víte kdo je Brian Johnson? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Buržoazie i v jiné sekci než v politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.