Co je to?
Definice výrazu Determinant. Co znamená odborný pojem Determinant z kategorie Matematika?

Co je Determinant?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Determinant?

Cizí slovo determinant se používá v lineární algebře. Jedná se o determinant zobrazení, které přiřazuje každé čtvercové matici A skalár det A. Každý součin se označuje znaménkem permutace. Mezi postupy výpočtu patří Gaussova eliminace a kofaktorová metoda. Determinant se zásadně využívá v geometrii.


Co je to Determinant? Význam slova, termín, Definice výrazu Determinant. Co znamená odborný pojem Determinant z kategorie Matematika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Determinant je v sekci matematika

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, terminus technicus, termín, wiki, Determinant, informace, lexikon, heslo, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, matematika, definice, význam, význam pojmu, co to je


Pojem Determinant je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Determinant?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V lineární algebře je determinant zobrazení, které přiřadí každé čtvercové matici A skalár det A.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Determinant ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Determinant ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Determinant ve Wikimedia Commons

Najít heslo Determinant na Google.cz

Vyhledat pojem Determinant ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Determinant ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Determinant například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Determinant? resp. co to je Determinant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Determinant, odpověď na dotaz co je to Determinant?. Víte např. kdo to je Kurt Vonnegut? Znáte a víte kdo je Moralista? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Determinant i v jiné sekci než v matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, najdi spravny vysledek, determinant, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.