Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Determinant. Co znamená pojem Determinant z kategorie Matematika?

Co to je Determinant? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Determinant?

Cizí slovo determinant se používá v lineární algebře. Jedná se o determinant zobrazení, které přiřazuje každé čtvercové matici A skalár det A. Každý součin se označuje znaménkem permutace. Mezi postupy výpočtu patří Gaussova eliminace a kofaktorová metoda. Determinant se zásadně využívá v geometrii.


Co je to Determinant? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Determinant. Co znamená pojem Determinant z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Determinant se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: informace, co znamená, význam slova, lexikon, přesný výraz, slovník, terminus technicus, pojem, definice, Matematika, wiki, termín, odborný výraz, názvosloví, synonymum, přesný význam, význam, terminologie


Pojem Determinant je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Determinant píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V lineární algebře je determinant zobrazení, které přiřadí každé čtvercové matici A skalár det A.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Determinant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Determinant ve vyhledávači Yandex

Najít termín Determinant ve Wikislovníku

Hledat pojem Determinant ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Determinant ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Determinant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Determinant například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Determinant? resp. co se skrývá pod slovem Determinant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Determinant, odpověď na dotaz co je to Determinant?. Víte např. kdo to je Šárka Fialová? Znáte a víte kdo je Leviatan? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Determinant hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.