Co je to?
Definice odborného termínu, slova Determinant. Co znamená pojem Determinant z kategorie Matematika?

Co je Determinant? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Determinant?

Cizí slovo determinant se používá v lineární algebře. Jedná se o determinant zobrazení, které přiřazuje každé čtvercové matici A skalár det A. Každý součin se označuje znaménkem permutace. Mezi postupy výpočtu patří Gaussova eliminace a kofaktorová metoda. Determinant se zásadně využívá v geometrii.


Co je to Determinant? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Determinant. Co znamená pojem Determinant z kategorie Matematika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Determinant patří do sekce matematika

Klíčová slova: lexikon, heslo, odborné názvosloví, co znamená, slovník, informace, co to je, definice pojmu, slovo, názvosloví, význam slova, synonymum, definice, termín, terminologie, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Determinant je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Determinant?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

V lineární algebře je determinant zobrazení, které přiřadí každé čtvercové matici A skalár det A.

Další zdroje informací o slovu Determinant

Najít pojem Determinant ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Determinant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Determinant ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Determinant na Google.cz

Najít heslo Determinant ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Determinant ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Determinant například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Determinant? resp. jaký je význam pojmu Determinant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Determinant, odpověď na dotaz co je to Determinant?. Víte např. kdo to je Karel Zima? Znáte a víte kdo je Moralista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.