Co je to?
Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Šalanda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Šalanda?

Šalanda je starší slovo, které se používalo k označení velkého a nepříliš útulného prostoru, ve kterém byli ubytování, stravovali se a odpočívali najatí pracovníci. V pivovaru nebo ve mlýně sloužila tato místnost čeledi.
Zařízení šalandy bylo velice prosté, většinou se jednalo o palandy z prken, jednoduchá kamna s několika nádobami a škopky nebo žlaby na mytí. Střed místnosti tvořily stoly a židle, kolem stěn stály skříně.


Co je to Šalanda? Význam slova, termín, Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Šalanda? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šalanda se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, heslo, co znamená, Šalanda, co je to Šalanda?, názvosloví, termín, co to je, přesný význam, synonymum, slovo, formulace, Stavebnictví, Stavebnictví, význam, terminus technicus, odborný výraz


Pojem Šalanda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Šalanda píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šalanda je obecně místnost sloužící k odpočinku, stravování a ubytování námezdních pracovníků, čeledi ve mlýnech nebo v pivovarech. Zařízena byla několika prkennými lůžky i nad sebou, takzvanými palandami. Obyvatelé šalandy mívali k dispozici sporák s nádobami na vaření a ohřívání jídla, také žlab k mytí nádobí. Uprostřed místnosti stály stoly, kolem skříně na nádobí a šatstvo dělníků.
Šalanda byla využívána různě, například u některých mlýnů zde mleči čekali na semletí obilí, případně byla používána jako dílna. V přeneseném smyslu je šalanda velká, neútulná místnost.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Šalanda na Youtube

Najít slovo Šalanda na Google.cz

Zkusit najít výraz Šalanda ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šalanda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Šalanda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Šalanda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalanda například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Šalanda? resp. jaký je význam pojmu Šalanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalanda, odpověď na dotaz co je to Šalanda?. Víte např. kdo to je George Friedman? Znáte a víte kdo je John Tavares? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.