Co je to?
Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Šalanda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šalanda

Šalanda je starší slovo, které se používalo k označení velkého a nepříliš útulného prostoru, ve kterém byli ubytování, stravovali se a odpočívali najatí pracovníci. V pivovaru nebo ve mlýně sloužila tato místnost čeledi.
Zařízení šalandy bylo velice prosté, většinou se jednalo o palandy z prken, jednoduchá kamna s několika nádobami a škopky nebo žlaby na mytí. Střed místnosti tvořily stoly a židle, kolem stěn stály skříně.


Co je to Šalanda? Význam slova, termín, Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Šalanda doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šalanda se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, terminologie, definice, slovník, heslo, synonymum, lexikon, slovo, co je to Šalanda?, vysvětlení, informace, význam, termín, co znamená, odborné názvosloví, Stavebnictví, Stavebnictví


Pojem Šalanda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Šalanda dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šalanda je obecně místnost sloužící k odpočinku, stravování a ubytování námezdních pracovníků, čeledi ve mlýnech nebo v pivovarech. Zařízena byla několika prkennými lůžky i nad sebou, takzvanými palandami. Obyvatelé šalandy mívali k dispozici sporák s nádobami na vaření a ohřívání jídla, také žlab k mytí nádobí. Uprostřed místnosti stály stoly, kolem skříně na nádobí a šatstvo dělníků.
Šalanda byla využívána různě, například u některých mlýnů zde mleči čekali na semletí obilí, případně byla používána jako dílna. V přeneseném smyslu je šalanda velká, neútulná místnost.

Pro další informace o termínu Šalanda zkuste tyto odkazy

Najít pojem Šalanda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Šalanda ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šalanda ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Šalanda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šalanda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Šalanda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalanda například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Šalanda? resp. co znamená výraz Šalanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalanda, odpověď na dotaz co je to Šalanda?. Víte např. kdo to je Mim? Znáte a víte kdo je John Tavares? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.