Co je to?
Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Šalanda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šalanda

Šalanda je starší slovo, které se používalo k označení velkého a nepříliš útulného prostoru, ve kterém byli ubytování, stravovali se a odpočívali najatí pracovníci. V pivovaru nebo ve mlýně sloužila tato místnost čeledi.
Zařízení šalandy bylo velice prosté, většinou se jednalo o palandy z prken, jednoduchá kamna s několika nádobami a škopky nebo žlaby na mytí. Střed místnosti tvořily stoly a židle, kolem stěn stály skříně.


Co je to Šalanda? Význam slova, termín, Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Šalanda? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Šalanda se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, termín, co je to Šalanda?, Stavebnictví, pojem, co to je, odborný výraz, heslo, synonymum, význam pojmu, slovník, wiki, vysvětlení, slovo, přesný výraz, Šalanda, terminus technicus, lexikon


Pojem Šalanda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Šalanda v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Šalanda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šalanda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Šalanda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Šalanda na Google.cz

Hledat výraz Šalanda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Šalanda ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalanda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Šalanda? resp. jaká je definice slova Šalanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalanda, odpověď na dotaz co je to Šalanda?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Neteř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.