Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šalanda. Co znamená slovo Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Co je Šalanda?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Šalanda?

Šalanda je starší slovo, které se používalo k označení velkého a nepříliš útulného prostoru, ve kterém byli ubytování, stravovali se a odpočívali najatí pracovníci. V pivovaru nebo ve mlýně sloužila tato místnost čeledi.
Zařízení šalandy bylo velice prosté, většinou se jednalo o palandy z prken, jednoduchá kamna s několika nádobami a škopky nebo žlaby na mytí. Střed místnosti tvořily stoly a židle, kolem stěn stály skříně.


Co je to Šalanda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šalanda. Co znamená slovo Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Šalanda) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Šalanda patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: termín, význam, pojem, heslo, terminologie, stavebnictví, přesný výraz, Šalanda, co to je, přesný význam, význam pojmu, formulace, vysvětlení, názvosloví, slovo, co znamená, slovník, co je to Šalanda?


Pojem Šalanda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Šalanda?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šalanda je obecně místnost sloužící k odpočinku, stravování a ubytování námezdních pracovníků, čeledi ve mlýnech nebo v pivovarech. Zařízena byla několika prkennými lůžky i nad sebou, takzvanými palandami. Obyvatelé šalandy mívali k dispozici sporák s nádobami na vaření a ohřívání jídla, také žlab k mytí nádobí. Uprostřed místnosti stály stoly, kolem skříně na nádobí a šatstvo dělníků.
Šalanda byla využívána různě, například u některých mlýnů zde mleči čekali na semletí obilí, případně byla používána jako dílna. V přeneseném smyslu je šalanda velká, neútulná místnost.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Šalanda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šalanda na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šalanda ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Šalanda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Šalanda na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šalanda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalanda například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co znamená Šalanda? resp. jaký je přesný význam slova Šalanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalanda, odpověď na dotaz co je to Šalanda?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Bronislav Poloczek? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, Velký dům, Šalanda, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.