Co je to?
Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Šalanda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šalanda

Šalanda je starší slovo, které se používalo k označení velkého a nepříliš útulného prostoru, ve kterém byli ubytování, stravovali se a odpočívali najatí pracovníci. V pivovaru nebo ve mlýně sloužila tato místnost čeledi.
Zařízení šalandy bylo velice prosté, většinou se jednalo o palandy z prken, jednoduchá kamna s několika nádobami a škopky nebo žlaby na mytí. Střed místnosti tvořily stoly a židle, kolem stěn stály skříně.


Co je to Šalanda? Význam slova, termín, Definice výrazu Šalanda. Co znamená odborný pojem Šalanda z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Šalanda) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šalanda patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, význam slova, co to je, význam pojmu, formulace, pojem, definice, terminus technicus, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, heslo, Stavebnictví, Šalanda, termín, vysvětlení, informace


Pojem Šalanda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Šalanda zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Šalanda ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Šalanda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Šalanda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šalanda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Šalanda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Šalanda ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalanda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Šalanda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Šalanda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalanda, odpověď na dotaz co je to Šalanda?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Neteř? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Šalanda hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.