Co je to?
Definice výrazu, termínu Potaš. Co znamená odborný pojem Potaš z kategorie Chemie?

Co je Potaš? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Potaš?

Potaš je starší název pro uhličitan draselný, což je sůl kyseliny uhličité. Má široké využití v průmyslu - používá se při výrobě skla, je součástí pracích prášků, mýdel, slouží jako hnojivo v zemědělství, ale přidává se i do léků.


Co je to Potaš? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Potaš. Co znamená odborný pojem Potaš z kategorie Chemie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Potaš je v kategorii chemie

Klíčová slova: informace, wiki, význam, Potaš, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, chemie, terminologie, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, slovo, slovník, synonymum, chemie, popis


Pojem Potaš je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Potaš?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Uhličitan draselný K2CO3, starším názvem potaš či salajka, je bílá, silně hygroskopická sůl kyseliny uhličité. Vodné roztoky jsou silně alkalické. Používá se převážně při výrobě skla, v textilním a papírenském průmyslu, při výrobě mazlavých mýdel, je součástí pracích prášků, při výrobě pigmentů, v barvířství a běličství a při praní vlny, při výrobě léků, v analytické chemii a mnohde jinde. Používá se také pro přípravu kyanidu draselného a v zemědělství jako umělé hnojivo, také se používá ve vodních hasicích přístrojích.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Potaš ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Potaš ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Potaš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Potaš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Potaš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Potaš ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Potaš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Potaš? resp. jaký je význam pojmu Potaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potaš, odpověď na dotaz co je to Potaš?. Víte např. kdo to je Petr Blahuš? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?