Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Potaš. Co znamená pojem Potaš z kategorie Chemie?

Co to je Potaš? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Potaš?

Potaš je starší název pro uhličitan draselný, což je sůl kyseliny uhličité. Má široké využití v průmyslu - používá se při výrobě skla, je součástí pracích prášků, mýdel, slouží jako hnojivo v zemědělství, ale přidává se i do léků.


Co je to Potaš? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Potaš. Co znamená pojem Potaš z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Potaš? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Potaš je v kategorii Chemie

Klíčová slova: Chemie, wiki, lexikon, co to je, formulace, synonymum, informace, přesný výraz, termín, slovník, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví, Potaš, význam, definice, Chemie, definice pojmu


Pojem Potaš je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Potaš? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Uhličitan draselný K2CO3, starším názvem potaš či salajka, je bílá, silně hygroskopická sůl kyseliny uhličité. Vodné roztoky jsou silně alkalické. Používá se převážně při výrobě skla, v textilním a papírenském průmyslu, při výrobě mazlavých mýdel, je součástí pracích prášků, při výrobě pigmentů, v barvířství a běličství a při praní vlny, při výrobě léků, v analytické chemii a mnohde jinde. Používá se také pro přípravu kyanidu draselného a v zemědělství jako umělé hnojivo, také se používá ve vodních hasicích přístrojích.

Další informační zdroje

Najít slovo Potaš na Google.cz

Zkusit najít heslo Potaš ve Wikislovníku

Hledat heslo Potaš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Potaš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Potaš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Potaš ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Potaš například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Potaš? resp. co se skrývá pod slovem Potaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potaš, odpověď na dotaz co je to Potaš?. Víte např. kdo to je Rudý John? Znáte a víte kdo je Dělník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?