Co je to?
Výraz, termín, definice slova Potaš. Co znamená odborný pojem Potaš z kategorie Chemie?

Co je Potaš?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Potaš?

Potaš je starší název pro uhličitan draselný, což je sůl kyseliny uhličité. Má široké využití v průmyslu - používá se při výrobě skla, je součástí pracích prášků, mýdel, slouží jako hnojivo v zemědělství, ale přidává se i do léků.


Co je to Potaš? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Potaš. Co znamená odborný pojem Potaš z kategorie Chemie?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Potaš sdílejte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Potaš je v kategorii chemie

Klíčová slova: co znamená, slovník, lexikon, informace, definice pojmu, popis, chemie, přesný výraz, formulace, názvosloví, vysvětlení, pojem, odborný výraz, definice, heslo, co to je, synonymum, Potaš


Pojem Potaš je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Potaš?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Uhličitan draselný K2CO3, starším názvem potaš či salajka, je bílá, silně hygroskopická sůl kyseliny uhličité. Vodné roztoky jsou silně alkalické. Používá se převážně při výrobě skla, v textilním a papírenském průmyslu, při výrobě mazlavých mýdel, je součástí pracích prášků, při výrobě pigmentů, v barvířství a běličství a při praní vlny, při výrobě léků, v analytické chemii a mnohde jinde. Používá se také pro přípravu kyanidu draselného a v zemědělství jako umělé hnojivo, také se používá ve vodních hasicích přístrojích.

Pro více informací o heslu Potaš zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Potaš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Potaš na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Potaš ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Potaš ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Potaš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Potaš ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Potaš například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teďka už zajisté víte jaký je význam slova Potaš? resp. co vlastně znamená slovo Potaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potaš, odpověď na dotaz co je to Potaš?. Víte např. kdo to je Ethelstan? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, mladý chemik, potaš, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?