Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Potaš. Co znamená pojem Potaš z kategorie Chemie?

Co to je Potaš? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Potaš?

Potaš je starší název pro uhličitan draselný, což je sůl kyseliny uhličité. Má široké využití v průmyslu - používá se při výrobě skla, je součástí pracích prášků, mýdel, slouží jako hnojivo v zemědělství, ale přidává se i do léků.


Co je to Potaš? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Potaš. Co znamená pojem Potaš z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Potaš sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Potaš patří do sekce Chemie

Klíčová slova: slovník, lexikon, slovo, vysvětlení, synonymum, co to je, heslo, přesný význam, význam slova, co je to Potaš?, formulace, co znamená, informace, terminologie, wiki, terminus technicus, přesný výraz, názvosloví


Pojem Potaš je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Potaš píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Uhličitan draselný K2CO3, starším názvem potaš či salajka, je bílá, silně hygroskopická sůl kyseliny uhličité. Vodné roztoky jsou silně alkalické. Používá se převážně při výrobě skla, v textilním a papírenském průmyslu, při výrobě mazlavých mýdel, je součástí pracích prášků, při výrobě pigmentů, v barvířství a běličství a při praní vlny, při výrobě léků, v analytické chemii a mnohde jinde. Používá se také pro přípravu kyanidu draselného a v zemědělství jako umělé hnojivo, také se používá ve vodních hasicích přístrojích.

Jiné informační zdroje o pojmu Potaš

Najít heslo Potaš na Google.cz

Zkusit najít slovo Potaš ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Potaš na Youtube

Zkusit najít pojem Potaš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Potaš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Potaš ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Potaš například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Potaš? resp. jaký je význam slova Potaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potaš, odpověď na dotaz co je to Potaš?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Šiva? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Potaš hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?