Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Potaš. Co znamená pojem Potaš z kategorie Chemie?

Co to je Potaš? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Potaš?

Potaš je starší název pro uhličitan draselný, což je sůl kyseliny uhličité. Má široké využití v průmyslu - používá se při výrobě skla, je součástí pracích prášků, mýdel, slouží jako hnojivo v zemědělství, ale přidává se i do léků.


Co je to Potaš? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Potaš. Co znamená pojem Potaš z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Potaš se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: popis, terminologie, slovník, co znamená, lexikon, Chemie, názvosloví, heslo, wiki, význam, definice pojmu, co to je, Chemie, synonymum, odborné názvosloví, pojem, co je to Potaš?, formulace


Pojem Potaš je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Potaš dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Uhličitan draselný K2CO3, starším názvem potaš či salajka, je bílá, silně hygroskopická sůl kyseliny uhličité. Vodné roztoky jsou silně alkalické. Používá se převážně při výrobě skla, v textilním a papírenském průmyslu, při výrobě mazlavých mýdel, je součástí pracích prášků, při výrobě pigmentů, v barvířství a běličství a při praní vlny, při výrobě léků, v analytické chemii a mnohde jinde. Používá se také pro přípravu kyanidu draselného a v zemědělství jako umělé hnojivo, také se používá ve vodních hasicích přístrojích.

Pro další informace o termínu Potaš zkuste tyto odkazy

Najít termín Potaš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Potaš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Potaš ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Potaš na Google.cz

Vyhledat termín Potaš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Potaš ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Potaš například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Potaš? resp. co označuje slovo Potaš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potaš, odpověď na dotaz co je to Potaš?. Víte např. kdo to je Martin Přikryl? Znáte a víte kdo je Šiva? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?