Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bivakování. Co znamená slovo Bivakování z kategorie Cestování?

Co je Bivakování? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Bivakování?

Bivakování je termín, který by neměl být zaměňován s tábořením. Nejedná se totiž o pouhé přespání v přírodě. Pojem bivakování je zakotven i v zákoně. Obecně se bivakováním myslí přespávání pod širým nebem, které bylo původně pouze nouzové, tedy bez jakéhokoli přístřešku nebo stanu. V současné době e bivakování doplňuje mnoha vymoženostmi, které brání nepohodlí. Vzhledem k legislativní úpravě se bivakováním myslí přenocování v přírodě bez použití přístřešku a rozdělání ohně, tedy za ztížených podmínek. Podmínky si lze zlepšit takovým vybavením, které vám oheň a přístřeší nahradí.
Výhodou je, že bivakovat lze i tam, kde je zakázáno tábořit. Proto je možno bivakovat všude tam, kde není omezený vstup a kde se nejedná o soukromý pozemek. V takovém případ je nutno vyžádat si souhlas majitele pozemku s bivakováním. Zákon také říká, že bivakovat lze pouze jednu noc, jinak by se již jednalo o táboření. Místo stanu může poskytnout ochranu nepromokavý vak, zvaný žďárský, který je určen právě k bivakování. Vejde se do něj spacák i karimatka, takže spolehlivě nahradí stan.


Co je to Bivakování? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bivakování. Co znamená slovo Bivakování z kategorie Cestování?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Bivakování patří do kategorie cestování

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, informace, co to je, význam slova, lexikon, přesný výraz, slovo, heslo, přesný význam, co znamená, definice, Bivakování, definice pojmu, wiki, význam, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Bivakování je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Bivakování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Bivakování ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bivakování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bivakování ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Bivakování na Google.cz

Najít výraz Bivakování ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivakování například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bivakování? resp. co znamená Bivakování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivakování, odpověď na dotaz co je to Bivakování?. Víte např. kdo to je Andrej Bóna? Znáte a víte kdo je Milan Kňažko? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Bivakování i v jiné sekci než je kategorie cestování. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.