Co je to?
Definice výrazu, termínu Bivakování. Co znamená odborný pojem Bivakování z kategorie Cestování?

Co je to Bivakování? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bivakování?

Bivakování je termín, který by neměl být zaměňován s tábořením. Nejedná se totiž o pouhé přespání v přírodě. Pojem bivakování je zakotven i v zákoně. Obecně se bivakováním myslí přespávání pod širým nebem, které bylo původně pouze nouzové, tedy bez jakéhokoli přístřešku nebo stanu. V současné době e bivakování doplňuje mnoha vymoženostmi, které brání nepohodlí. Vzhledem k legislativní úpravě se bivakováním myslí přenocování v přírodě bez použití přístřešku a rozdělání ohně, tedy za ztížených podmínek. Podmínky si lze zlepšit takovým vybavením, které vám oheň a přístřeší nahradí.
Výhodou je, že bivakovat lze i tam, kde je zakázáno tábořit. Proto je možno bivakovat všude tam, kde není omezený vstup a kde se nejedná o soukromý pozemek. V takovém případ je nutno vyžádat si souhlas majitele pozemku s bivakováním. Zákon také říká, že bivakovat lze pouze jednu noc, jinak by se již jednalo o táboření. Místo stanu může poskytnout ochranu nepromokavý vak, zvaný žďárský, který je určen právě k bivakování. Vejde se do něj spacák i karimatka, takže spolehlivě nahradí stan.


Co je to Bivakování? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bivakování. Co znamená odborný pojem Bivakování z kategorie Cestování?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Bivakování sdílejte s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Bivakování je v kategorii cestování

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, význam, formulace, definice, vysvětlení, co znamená, co je to Bivakování?, informace, přesný význam, definice pojmu, popis, lexikon, odborné názvosloví, Bivakování, wiki


Pojem Bivakování je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Bivakování v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Bivakování na Youtube

Vyhledat slovo Bivakování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Bivakování na Google.cz

Vyhledat termín Bivakování ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Bivakování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Bivakování ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivakování například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bivakování? resp. jaká je definice termínu Bivakování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivakování, odpověď na dotaz co je to Bivakování?. Víte např. kdo to je Aretha Franklin? Znáte a víte kdo je Foniatr? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Bivakování i v jiné sekci než v cestování. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.