Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bivakování. Co znamená odborný pojem Bivakování z kategorie Cestování?

Co je to Bivakování? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bivakování

Bivakování je termín, který by neměl být zaměňován s tábořením. Nejedná se totiž o pouhé přespání v přírodě. Pojem bivakování je zakotven i v zákoně. Obecně se bivakováním myslí přespávání pod širým nebem, které bylo původně pouze nouzové, tedy bez jakéhokoli přístřešku nebo stanu. V současné době e bivakování doplňuje mnoha vymoženostmi, které brání nepohodlí. Vzhledem k legislativní úpravě se bivakováním myslí přenocování v přírodě bez použití přístřešku a rozdělání ohně, tedy za ztížených podmínek. Podmínky si lze zlepšit takovým vybavením, které vám oheň a přístřeší nahradí.
Výhodou je, že bivakovat lze i tam, kde je zakázáno tábořit. Proto je možno bivakovat všude tam, kde není omezený vstup a kde se nejedná o soukromý pozemek. V takovém případ je nutno vyžádat si souhlas majitele pozemku s bivakováním. Zákon také říká, že bivakovat lze pouze jednu noc, jinak by se již jednalo o táboření. Místo stanu může poskytnout ochranu nepromokavý vak, zvaný žďárský, který je určen právě k bivakování. Vejde se do něj spacák i karimatka, takže spolehlivě nahradí stan.


Co je to Bivakování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bivakování. Co znamená odborný pojem Bivakování z kategorie Cestování?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Bivakování sdílejte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bivakování je v kategorii cestování

Klíčová slova: význam, co znamená, popis, terminus technicus, odborný výraz, wiki, názvosloví, Bivakování, terminologie, heslo, slovo, přesný výraz, co je to Bivakování?, pojem, synonymum, význam pojmu, přesný význam, co to je


Pojem Bivakování je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Bivakování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bivakování na Google.cz

Vyhledat výraz Bivakování ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bivakování na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bivakování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bivakování ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bivakování například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bivakování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bivakování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bivakování, odpověď na dotaz co je to Bivakování?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Retard? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než cestování. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.