Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Co to je Procesor? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Procesor?

Procesor představuje jádro počítače. Jedná se o jednu z nejsložitějších a nejpotřebnějších součástí systému. Procesor je sekvenční obvod, který pomocí strojového kódu komunikuje s operační pamětí počítače.
Každý procesor obsahuje množství dílčích stavebních součástí (řadič, registry, logické prvky). Procesory prošly významným vývojem. Jejími základními parametry jsou zejména počet jader, rychlost jádra, výkon, frekvence nebo paměť. Mezi nejznámější výrobce procesorů je možno zařadit například společnost Intel Corporation.


Co je to Procesor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Procesor patří do sekce Počítače

Klíčová slova: informace, terminologie, přesný význam, pojem, co znamená, slovo, Počítače, wiki, definice, odborné názvosloví, lexikon, popis, Počítače, termín, synonymum, slovník, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Procesor je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Procesor v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Procesor na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Procesor ve Wikimedia Commons

Najít pojem Procesor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Procesor ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Procesor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Procesor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Procesor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Procesor? resp. co označuje slovo Procesor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Procesor, odpověď na dotaz co je to Procesor?. Víte např. kdo to je Charlie Chaplin? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?