Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Co to je Procesor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Procesor?

Procesor představuje jádro počítače. Jedná se o jednu z nejsložitějších a nejpotřebnějších součástí systému. Procesor je sekvenční obvod, který pomocí strojového kódu komunikuje s operační pamětí počítače.
Každý procesor obsahuje množství dílčích stavebních součástí (řadič, registry, logické prvky). Procesory prošly významným vývojem. Jejími základními parametry jsou zejména počet jader, rychlost jádra, výkon, frekvence nebo paměť. Mezi nejznámější výrobce procesorů je možno zařadit například společnost Intel Corporation.


Co je to Procesor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Procesor? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Procesor se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: slovo, Počítače, terminologie, termín, popis, co to je, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, pojem, význam slova, Počítače, názvosloví, vysvětlení, co je to Procesor?, Procesor, synonymum


Pojem Procesor je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Procesor ve Wikipedii

Vyhledat termín Procesor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Procesor ve Wikimedia Commons

Hledat termín Procesor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Procesor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Procesor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Procesor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Procesor? resp. jaký je význam slova Procesor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Procesor, odpověď na dotaz co je to Procesor?. Víte např. kdo to je Blbec? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?