Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Nástroje?

Co je to Bit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bit

Bit je název nástroje, utahovacího vyměnitelného nástavce, který se používá jak v dílnách, tak v domácnosti. Pomocí bitu lze utahovat vruty a šrouby. Jeho hlavní výhodou je univerzální využití a možnost rychlé výměny. Pro šroub nebo vrt se vybere správný typ a velikost bitu, tento bit se vloží do příslušného nástroje – šroubováku na bity, aku šroubováku, do ráčny s adaptérem či utahováku. Bit má z jedné strany hrot s profilem, který odpovídá drážce šroubu, z druhé strany je šestihranný konec. Ten se upne do nářadí.
Bity mohou být i kombinované oboustranné. Ty jsou o něco delší a hroty s profilem se nacházejí na obou koncích. Nalisovaný doraz mají bity do sádrokartonu, které usnadňují došroubování hlavy vrutu pod úroveň povrchu. Bity lze využít i v kombinaci s elektrickým nářadím, je nutno počítat s tím, že budou více namáhané. Měkký materiál vyžaduje tvrdé bity bez tlumicí zóny, tvrdé materiály naopak pružné bity s tlumicí zónou. Materiálem bitů bývá chrom-vanadiová ocel nebo legovaná ocel s povrchovou úpravou.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Bit se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: slovník, popis, názvosloví, termín, formulace, definice, nástroje, wiki, přesný výraz, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, co znamená, heslo, pojem, lexikon, nástroje, co je to Bit?


Pojem Bit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bit? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Šroubovací bit nebo šroubovací nástavec je označení pro výměnné hlavice používané ke šroubování vsazením do rukojeti nebo elektrického nářadí jako je akušroubovák nebo vrtačka s regulací otáček. Pro nasazení je bit opatřen vnějším šestihranem o rozměru 6,3 mm (přesněji 6,35 mm, 1/4 palce), na rozdíl od nástrčkového klíče na matice, kde se zpravidla používá vnitřní čtyřhran.

Jiné zdroje informací o pojmu Bit

Zkusit najít pojem Bit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Najít slovo Bit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Bit ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bit ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bit? resp. co znamená Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Tichý blázen? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?