Co je to?
Definice výrazu Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Nástroje?

Co to je Bit? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bit

Bit je název nástroje, utahovacího vyměnitelného nástavce, který se používá jak v dílnách, tak v domácnosti. Pomocí bitu lze utahovat vruty a šrouby. Jeho hlavní výhodou je univerzální využití a možnost rychlé výměny. Pro šroub nebo vrt se vybere správný typ a velikost bitu, tento bit se vloží do příslušného nástroje – šroubováku na bity, aku šroubováku, do ráčny s adaptérem či utahováku. Bit má z jedné strany hrot s profilem, který odpovídá drážce šroubu, z druhé strany je šestihranný konec. Ten se upne do nářadí.
Bity mohou být i kombinované oboustranné. Ty jsou o něco delší a hroty s profilem se nacházejí na obou koncích. Nalisovaný doraz mají bity do sádrokartonu, které usnadňují došroubování hlavy vrutu pod úroveň povrchu. Bity lze využít i v kombinaci s elektrickým nářadím, je nutno počítat s tím, že budou více namáhané. Měkký materiál vyžaduje tvrdé bity bez tlumicí zóny, tvrdé materiály naopak pružné bity s tlumicí zónou. Materiálem bitů bývá chrom-vanadiová ocel nebo legovaná ocel s povrchovou úpravou.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Definice výrazu Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bit? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bit je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: slovo, význam slova, slovník, přesný výraz, terminologie, vysvětlení, popis, termín, co znamená, terminus technicus, přesný význam, Bit, odborné názvosloví, význam, Nástroje, odborný výraz, synonymum, co je to Bit?


Pojem Bit je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Bit ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Zkusit najít heslo Bit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bit ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bit ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bit? resp. co znamená slovo Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Zeměměřič? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?