Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bit. Co znamená pojem Bit z kategorie Nástroje?

Co je to Bit? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bit

Bit je název nástroje, utahovacího vyměnitelného nástavce, který se používá jak v dílnách, tak v domácnosti. Pomocí bitu lze utahovat vruty a šrouby. Jeho hlavní výhodou je univerzální využití a možnost rychlé výměny. Pro šroub nebo vrt se vybere správný typ a velikost bitu, tento bit se vloží do příslušného nástroje – šroubováku na bity, aku šroubováku, do ráčny s adaptérem či utahováku. Bit má z jedné strany hrot s profilem, který odpovídá drážce šroubu, z druhé strany je šestihranný konec. Ten se upne do nářadí.
Bity mohou být i kombinované oboustranné. Ty jsou o něco delší a hroty s profilem se nacházejí na obou koncích. Nalisovaný doraz mají bity do sádrokartonu, které usnadňují došroubování hlavy vrutu pod úroveň povrchu. Bity lze využít i v kombinaci s elektrickým nářadím, je nutno počítat s tím, že budou více namáhané. Měkký materiál vyžaduje tvrdé bity bez tlumicí zóny, tvrdé materiály naopak pružné bity s tlumicí zónou. Materiálem bitů bývá chrom-vanadiová ocel nebo legovaná ocel s povrchovou úpravou.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bit. Co znamená pojem Bit z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bit doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Bit se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: definice, terminologie, nástroje, heslo, co je to Bit?, význam pojmu, význam slova, lexikon, odborné názvosloví, význam, co znamená, názvosloví, odborný výraz, informace, slovník, slovo, definice pojmu, wiki


Pojem Bit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bit dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Šroubovací bit nebo šroubovací nástavec je označení pro výměnné hlavice používané ke šroubování vsazením do rukojeti nebo elektrického nářadí jako je akušroubovák nebo vrtačka s regulací otáček. Pro nasazení je bit opatřen vnějším šestihranem o rozměru 6,3 mm (přesněji 6,35 mm, 1/4 palce), na rozdíl od nástrčkového klíče na matice, kde se zpravidla používá vnitřní čtyřhran.

Další informační zdroje o slovu Bit

Najít termín Bit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Bit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Najít heslo Bit ve Wikizdrojích

Zkusit najít Bit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Bit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Bit? resp. co označuje slovo Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Distributor? Znáte a víte kdo je Jan Kopečný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?