Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bit. Co znamená slovo Bit z kategorie Nástroje?

Co je Bit? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bit

Bit je název nástroje, utahovacího vyměnitelného nástavce, který se používá jak v dílnách, tak v domácnosti. Pomocí bitu lze utahovat vruty a šrouby. Jeho hlavní výhodou je univerzální využití a možnost rychlé výměny. Pro šroub nebo vrt se vybere správný typ a velikost bitu, tento bit se vloží do příslušného nástroje – šroubováku na bity, aku šroubováku, do ráčny s adaptérem či utahováku. Bit má z jedné strany hrot s profilem, který odpovídá drážce šroubu, z druhé strany je šestihranný konec. Ten se upne do nářadí.
Bity mohou být i kombinované oboustranné. Ty jsou o něco delší a hroty s profilem se nacházejí na obou koncích. Nalisovaný doraz mají bity do sádrokartonu, které usnadňují došroubování hlavy vrutu pod úroveň povrchu. Bity lze využít i v kombinaci s elektrickým nářadím, je nutno počítat s tím, že budou více namáhané. Měkký materiál vyžaduje tvrdé bity bez tlumicí zóny, tvrdé materiály naopak pružné bity s tlumicí zónou. Materiálem bitů bývá chrom-vanadiová ocel nebo legovaná ocel s povrchovou úpravou.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bit. Co znamená slovo Bit z kategorie Nástroje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Bit) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bit patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: informace, slovník, slovo, přesný význam, nástroje, vysvětlení, nástroje, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, pojem, wiki, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, definice, synonymum


Pojem Bit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bit? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šroubovací bit nebo šroubovací nástavec je označení pro výměnné hlavice používané ke šroubování vsazením do rukojeti nebo elektrického nářadí jako je akušroubovák nebo vrtačka s regulací otáček. Pro nasazení je bit opatřen vnějším šestihranem o rozměru 6,3 mm (přesněji 6,35 mm, 1/4 palce), na rozdíl od nástrčkového klíče na matice, kde se zpravidla používá vnitřní čtyřhran.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Bit na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bit ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Bit ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Bit ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bit ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Bit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Bit? resp. co to je Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Fritz Sauckel? Znáte a víte kdo je Bakalář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?