Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Nástroje?

Co je to Bit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bit?

Bit je název nástroje, utahovacího vyměnitelného nástavce, který se používá jak v dílnách, tak v domácnosti. Pomocí bitu lze utahovat vruty a šrouby. Jeho hlavní výhodou je univerzální využití a možnost rychlé výměny. Pro šroub nebo vrt se vybere správný typ a velikost bitu, tento bit se vloží do příslušného nástroje – šroubováku na bity, aku šroubováku, do ráčny s adaptérem či utahováku. Bit má z jedné strany hrot s profilem, který odpovídá drážce šroubu, z druhé strany je šestihranný konec. Ten se upne do nářadí.
Bity mohou být i kombinované oboustranné. Ty jsou o něco delší a hroty s profilem se nacházejí na obou koncích. Nalisovaný doraz mají bity do sádrokartonu, které usnadňují došroubování hlavy vrutu pod úroveň povrchu. Bity lze využít i v kombinaci s elektrickým nářadím, je nutno počítat s tím, že budou více namáhané. Měkký materiál vyžaduje tvrdé bity bez tlumicí zóny, tvrdé materiály naopak pružné bity s tlumicí zónou. Materiálem bitů bývá chrom-vanadiová ocel nebo legovaná ocel s povrchovou úpravou.


Co je to Bit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bit. Co znamená odborný pojem Bit z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Bit patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, přesný význam, co je to Bit?, formulace, nástroje, termín, význam slova, definice, wiki, pojem, terminus technicus, Bit, popis, odborné názvosloví, nástroje, synonymum, názvosloví


Pojem Bit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bit? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Šroubovací bit nebo šroubovací nástavec je označení pro výměnné hlavice používané ke šroubování vsazením do rukojeti nebo elektrického nářadí jako je akušroubovák nebo vrtačka s regulací otáček. Pro nasazení je bit opatřen vnějším šestihranem o rozměru 6,3 mm (přesněji 6,35 mm, 1/4 palce), na rozdíl od nástrčkového klíče na matice, kde se zpravidla používá vnitřní čtyřhran.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Bit na Google.cz

Hledat pojem Bit ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Bit ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Bit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bit například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bit? resp. jaký je význam slova Bit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bit, odpověď na dotaz co je to Bit?. Víte např. kdo to je Bastard? Znáte a víte kdo je Lilith? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?