Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Co je to Licence? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Licence?

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.


Co je to Licence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Licence) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Licence patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: co je to Licence?, přesný výraz, Licence, význam pojmu, terminologie, Počítače, význam slova, význam, co znamená, definice pojmu, Počítače, vysvětlení, pojem, wiki, synonymum, co to je, slovo, lexikon


Pojem Licence je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Licence

Hledat slovo Licence na Google.cz

Zkusit najít pojem Licence ve vyhledávači Yandex

Najít termín Licence ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Licence ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Licence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Licence ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Licence například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Licence? resp. co přesně označuje termín Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Jakub Janda? Znáte a víte kdo je Přítel? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.