Co je to?
Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Co je to Licence? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Licence?

Licence je úřední povolení, které opravňuje jeho majitele k provozování konkrétní činnosti. Ke každé činnosti, která je provozována za účelem zisku, je zapotřebí licence.
Právní termín licence je odvozen od latinského slova "licentia". Licence má dlouholetou historii a vždy bývala spojována, stejně tak jako v současnosti, s pracovně-právní oblastí.
S licencí se můžeme nejčastěji setkávat v informační a komunikační technologii. Zde si lze standardně licenci za poplatek zakoupit a plně tak využívat po určitou dobu nebo napořád daný program, případně jinou aplikaci.


Co je to Licence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Licence. Co znamená odborný pojem Licence z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Licence? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Licence se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: význam, definice pojmu, vysvětlení, Licence, Počítače, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, heslo, slovník, terminus technicus, lexikon, Počítače, informace, pojem, formulace, synonymum, wiki


Pojem Licence je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Licence

Hledat heslo Licence ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Licence ve Wikipedii

Najít výraz Licence na Google.cz

Vyhledat slovo Licence ve Wikislovníku

Najít termín Licence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Licence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Licence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Licence? resp. co znamená slovo Licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Licence, odpověď na dotaz co je to Licence?. Víte např. kdo to je Pavol Habera? Znáte a víte kdo je Svatý Václav? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.