Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podvojné účetnictví. Co znamená odborný pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Co je to Podvojné účetnictví? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Podvojné účetnictví?

Podvojné účetnictví je označení části účetnictví, které se používalo do změny zákona o účetnictví roku 2004. Podstatou je spárování každé položky účtu s položkou jiného účtu, ovšem každá položka se nachází na jiné straně – Má dáti nebo Dal.
Tímto způsobem účtují jak fyzické, tak právnické osoby. Mohou tak učinit z vlastní vůle, nebo pokud by v uplynulém účetním období překročily obrat 25 milionů korun. Podvojné účetnictví je povinné pro ty, kdo jsou zapsaní v obchodním rejstříku.

Význam slova, termín, co je to Podvojné účetnictví? Výraz, termín, definice slova Podvojné účetnictví. Co znamená odborný pojem Podvojné účetnictví z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Podvojné účetnictví? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Podvojné účetnictví je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: význam, přesný význam, pojem, wiki, slovník, význam slova, Podvojné účetnictví, co znamená, Účetnictví, popis, Účetnictví, definice, formulace, slovo, Podvojné účetnictví, termín

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Podvojné účetnictví? resp. jaký je význam slova Podvojné účetnictví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podvojné účetnictví, odpověď na dotaz co je to Podvojné účetnictví?. Víte např. kdo to je Jaromír Štětina? Znáte a víte kdo je Farář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Podvojné účetnictví hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..