Co je to?
Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Co je to Zdymadlo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zdymadlo?

Zdymadlo označuje různé objekty, které slouží ke zvýšení hladiny řek. Funguje na principu spojených nádob. Využívá se samospádu, odtokem nebo přítokem vody se hladina snižuje nebo zvyšuje a plavidlo se tak zvedá nebo spouští.
Díky zdymadlům mohou být lodě převáděny v obou směrech mezi dolní a horní hladinou. Součástí zdymadla je jez, plavební komora, přechod pro ryby, může být instalována i vodní elektrárna nebo vodárna.

Význam slova, termín, co je to Zdymadlo? Definice výrazu, termínu Zdymadlo. Co znamená odborný pojem Zdymadlo z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zdymadlo? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Zdymadlo patří do sekce Technika

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, popis, heslo, přesný význam, informace, co znamená, slovník, synonymum, wiki, Zdymadlo, formulace, definice, Technika, Technika, co to je

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Zdymadlo? resp. co vlastně znamená slovo Zdymadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdymadlo, odpověď na dotaz co je to Zdymadlo?. Víte např. kdo to je Mila Kunis? Znáte a víte kdo je Notorik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.