Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Co je to Konsenzus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Konsenzus?

Konsenzus znamená vzájemný souhlas. Jedná se o určité společenství, které dojde ke shodě v projednávané otázce. Jedná se i o právnický pojem, týkající se především smluv, které platí již souhlasem zúčastněných stran.
Podstatou konsenzu není jen rozumový výsledek, ale do rozhodování jsou zapojeny také city. Nejde vždy jen o souhlas, mnohdy stačí, když jsou odpůrci ochotní výsledek jednání akceptovat.

Význam slova, termín, co je to Konsenzus? Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Konsenzus s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Konsenzus se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: Konsenzus, pojem, formulace, popis, co to je, co znamená, informace, význam, definice, slovník, přesný význam, slovo, význam slova, význam pojmu, přesný výraz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Konsenzus? resp. jaký je přesný význam slova Konsenzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konsenzus, odpověď na dotaz co je to Konsenzus?. Víte např. kdo to je Wrestler? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.