Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Co je to Konsenzus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Konsenzus

Konsenzus znamená vzájemný souhlas. Jedná se o určité společenství, které dojde ke shodě v projednávané otázce. Jedná se i o právnický pojem, týkající se především smluv, které platí již souhlasem zúčastněných stran.
Podstatou konsenzu není jen rozumový výsledek, ale do rozhodování jsou zapojeny také city. Nejde vždy jen o souhlas, mnohdy stačí, když jsou odpůrci ochotní výsledek jednání akceptovat.

Význam slova, termín, co je to Konsenzus? Výraz, termín, definice slova Konsenzus. Co znamená odborný pojem Konsenzus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Konsenzus s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Konsenzus patří do kategorie Politika

Klíčová slova: vysvětlení, informace, co znamená, definice, termín, význam pojmu, heslo, význam slova, wiki, Politika, Politika, popis, Konsenzus, co to je, slovník, přesný význam

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Konsenzus? resp. co přesně znamená slovo Konsenzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konsenzus, odpověď na dotaz co je to Konsenzus?. Víte např. kdo to je Fundraiser? Znáte a víte kdo je Oldřich Mánert? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.