Co je to?
Definice výrazu Alma mater. Co znamená odborný pojem Alma mater z kategorie Školství?

Co to je Alma mater? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alma mater

Alma mater je pojem z latiny a označuje matku živitelku, původně se jednalo o označení antické bohyně matky. Ve středověkém pojetí se název užíval i pro Pannu Marii jako Ježíšovu matku. Univerzita v Bologni jako nejstarší evropská univerzita používá toto spojení ve svém mottu. V dnešním významu se jedná o přenesené označení vysoké školy nebo univerzity, kterou určitý student navštěvoval, tedy mateřskou univerzitu.
V USA je možno výraz alma mater použít i pro nižší typ školy, často těmito slovy začínají i hymny škol.

Význam slova, termín, co je to Alma mater? Definice výrazu Alma mater. Co znamená odborný pojem Alma mater z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Alma mater? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Alma mater patří do sekce Školství

Klíčová slova: synonymum, slovník, popis, význam, co znamená, přesný výraz, popis, termín, Školství, Alma mater, formulace, pojem, vysvětlení, heslo, wiki

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Alma mater? resp. co to je Alma mater? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alma mater, odpověď na dotaz co je to Alma mater?. Víte např. kdo to je Dysgrafik? Znáte a víte kdo je Delegát? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alma mater v jiné sekci než Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?