Co je to?
Definice výrazu, termínu Lobbizmus. Co znamená odborný pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Co je to Lobbizmus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lobbizmus?

Lobbizmus neboli lobbování je pojem pocházející z anglického slova lobby, tedy předsíň, popř. také vrátnice. Název pochází od prosebníků nebo žadatelů, kteří se shromažďovali právě v těchto prostorách. Používá se v přeneseném smyslu pro skupinu lidí spojených určitým zájmem, která tento zájem společně a neustále prosazuje u státních orgánů, představitelů státní moci, na veřejnosti i v médiích.
Lobbizmus může být prováděn i profesionálně, věnují se mu specializované společnosti a agentury.

Význam slova, termín, co je to Lobbizmus? Definice výrazu, termínu Lobbizmus. Co znamená odborný pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Lobbizmus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Lobbizmus patří do sekce Politika

Klíčová slova: pojem, co znamená, informace, vysvětlení, význam slova, termín, wiki, Politika, co to je, popis, synonymum, slovo, Politika, význam pojmu, definice

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Lobbizmus? resp. jaký je přesný význam slova Lobbizmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobbizmus, odpověď na dotaz co je to Lobbizmus?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.