Co je to?
Definice výrazu, termínu Lobbizmus. Co znamená odborný pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Co je to Lobbizmus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lobbizmus?

Lobbizmus neboli lobbování je pojem pocházející z anglického slova lobby, tedy předsíň, popř. také vrátnice. Název pochází od prosebníků nebo žadatelů, kteří se shromažďovali právě v těchto prostorách. Používá se v přeneseném smyslu pro skupinu lidí spojených určitým zájmem, která tento zájem společně a neustále prosazuje u státních orgánů, představitelů státní moci, na veřejnosti i v médiích.
Lobbizmus může být prováděn i profesionálně, věnují se mu specializované společnosti a agentury.

Význam slova, termín, co je to Lobbizmus? Definice výrazu, termínu Lobbizmus. Co znamená odborný pojem Lobbizmus z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lobbizmus s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lobbizmus je v kategorii Politika

Klíčová slova: synonymum, význam, wiki, Politika, Politika, termín, slovník, co znamená, význam slova, pojem, definice, Lobbizmus, formulace, popis, přesný výraz, význam pojmu

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lobbizmus? resp. co je to Lobbizmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobbizmus, odpověď na dotaz co je to Lobbizmus?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Bilbo Pytlík? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lobbizmus i v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.