Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Politika

Pojmy a termíny z oboru Politika. Významy slov, definice, výrazy a heslaPolitika je definována jako proces nebo metoda rozhodování určité skupiny lidí s jasně viditelnými a vyčleněnými názory. Politika se uplatňuje nejčastěji působením jednotlivých politických stran, které mohou za určitých podmínek získat mandát. Politika má několik stupňů, v celém státu se jedná o národní politiku, obec a její působení představuje místní (komunální) politiku. Politici se podílejí na normativní tvorbě. Nejvyšší zákon, od kterého se vše odvíjí, je ústava.

Vysvětlení politických pojmů. Termíny, se kterými se setkáváte při sledování politické scény

Seznam pojmů z oblasti politiky, které jsou uvedeny na těchto stránkách: chemtrails, demokracie, evropská unie, fašismus, globalizace, nato, obec, stát, ústava, unesco, vlastenectví, veřejná služba, amnestie, region, anarchie, předdůchod, mandát, decentralizace, demagogie, populismus, referendum, levice, pravice, protektor, apartheid, parlament, účtenková loterie, autonomie, monarchie, oligarchie.