Co je to?
Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Co je to Markýza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Markýza

Markýza je název odlehčené konstrukce, sloužící k zastínění a ochraně vchodů, balkonů, venkovních posezení nebo také jako zastřešení teras a pergol. Základní úlohou markýzy je ochraňovat proti slunci.
Novější typy jsou vodotěsné a chrání tak i proti další nepřízni počasí, proto se nejčastěji nacházejí na vchody do domů, výlohami, okny nebo balkony. Typické jsou pro venkovní části a terasy kaváren a restaurací.

Význam slova, termín, co je to Markýza? Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Markýza patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: definice, vysvětlení, synonymum, význam, pojem, Markýza, termín, slovo, formulace, přesný výraz, přesný význam, informace, význam pojmu, co to je, popis, wiki

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Markýza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Markýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Markýza, odpověď na dotaz co je to Markýza?. Víte např. kdo to je Penélope Cruz? Znáte a víte kdo je Nevolník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.