Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Co to je Polygon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Polygon

Polygon je běžný termín z geometrie a jeho český ekvivalent zní mnohoúhelník. Odborně je definován jako část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce; nebo přesněji jako omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Význam slova, termín, co je to Polygon? Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Polygon patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: pojem, synonymum, přesný význam, Polygon, informace, slovo, Polygon, co to je, přesný výraz, slovník, heslo, vysvětlení, význam pojmu, co znamená, definice, popis

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Polygon můžete dozvědět následující

Mnohoúhelník (též n-úhelník) je část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce. Přesnější definice je tato: Mnohoúhelník je omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Polygon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Polygon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygon, odpověď na dotaz co je to Polygon?. Víte např. kdo to je Filatelista? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.