Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Co to je Polygon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Polygon?

Polygon je běžný termín z geometrie a jeho český ekvivalent zní mnohoúhelník. Odborně je definován jako část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce; nebo přesněji jako omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Význam slova, termín, co je to Polygon? Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Polygon s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Polygon je v kategorii Matematika

Co znamená pojem Polygon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Mnohoúhelník (též n-úhelník) je část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce. Přesnější definice je tato: Mnohoúhelník je omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, termín, pojem, Matematika, Matematika, Polygon, význam pojmu, přesný význam, synonymum, přesný výraz, formulace, význam slova, slovník, co znamená, heslo

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Polygon? resp. jaká je definice termínu Polygon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygon, odpověď na dotaz co je to Polygon?. Víte např. kdo to je Jan Hus? Znáte a víte kdo je Animátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.