Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Co to je Polygon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Polygon

Polygon je běžný termín z geometrie a jeho český ekvivalent zní mnohoúhelník. Odborně je definován jako část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce; nebo přesněji jako omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Význam slova, termín, co je to Polygon? Odborný termín, výraz, slovo Polygon. Co znamená pojem Polygon z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Polygon doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Polygon se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: popis, přesný význam, význam pojmu, slovo, přesný výraz, synonymum, slovník, pojem, Matematika, Polygon, význam, definice, význam slova, vysvětlení, Polygon, informace

Co označuje termín Polygon? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Mnohoúhelník (též n-úhelník) je část roviny vymezená úsečkami, které spojují určitý počet bodů (nejméně tři), z nichž žádné tři sousední neleží na jedné přímce. Přesnější definice je tato: Mnohoúhelník je omezená část roviny ohraničená uzavřenou lomenou čárou.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Polygon? resp. co to je Polygon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polygon, odpověď na dotaz co je to Polygon?. Víte např. kdo to je Ivo Jahelka? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Polygon v jiné sekci než Matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.