Co je to?
Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Co je to Appeasement? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Appeasement?

Appeasement je speciální politický termín pro pojmenování pacifistické politiky, která znamenala ústupky agresorům a projevila se v 30. letech 20. století. V té době šlo o vyhovění požadavkům nacistického Německa.
Příznivci appeasementu se domnívali, že je tímto způsobem možno zachovat mír. Toto úsilí však bylo neúspěšné, protože oslabilo demokratické síly a posílilo agresory. Dnešní postoj k appeasementu je negativní a tento krok je označován jako historický omyl.

Význam slova, termín, co je to Appeasement? Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Appeasement se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Appeasement je v kategorii Politika

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, Politika, Politika, popis, definice, informace, co znamená, synonymum, co to je, Appeasement, význam slova, formulace, přesný význam, heslo, Appeasement

Co znamená pojem Appeasement? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Appeasement (francouzsky apaisement) označuje pacifistickou politiku z 30. let 20. století, kterou symbolizovalo hlavně ustupování agresivním stranám.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Appeasement? resp. co je to Appeasement? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Appeasement, odpověď na dotaz co je to Appeasement?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Lobbista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Appeasement i v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.