Co je to?
Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Co je to Appeasement? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Appeasement?

Appeasement je speciální politický termín pro pojmenování pacifistické politiky, která znamenala ústupky agresorům a projevila se v 30. letech 20. století. V té době šlo o vyhovění požadavkům nacistického Německa.
Příznivci appeasementu se domnívali, že je tímto způsobem možno zachovat mír. Toto úsilí však bylo neúspěšné, protože oslabilo demokratické síly a posílilo agresory. Dnešní postoj k appeasementu je negativní a tento krok je označován jako historický omyl.

Význam slova, termín, co je to Appeasement? Výraz, termín, definice slova Appeasement. Co znamená odborný pojem Appeasement z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Appeasement se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, přesný výraz, co to je, význam pojmu, formulace, význam slova, Appeasement, definice, slovo, co znamená, synonymum, heslo, význam, informace, Politika, termín

Ve Wikipedii se o termínu Appeasement píše následující

Appeasement (francouzsky apaisement) označuje pacifistickou politiku z 30. let 20. století, kterou symbolizovalo hlavně ustupování agresivním stranám.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Appeasement? resp. co přesně znamená slovo Appeasement? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Appeasement, odpověď na dotaz co je to Appeasement?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Lobbista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Appeasement hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.