Co je to?
Definice výrazu, termínu Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Co je to Lipedéma? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lipedéma?

Lipedéma je pojmenování onemocnění tukové tkáně a dysfunkce lymfy. Jedná se o nemoc chronickou, která postihuje především nohy a také ruce. V nich se hromadí velké množství tukových buněk. Lipedéma postihuje skoro vždy pouze ženy, bývá dědičná a často také bolestivá.
Postiženy mohou být ženy bez ohledu na hmotnostní rozdíly. Tukové buňky se ukládají a šíří od oblasti pasu až ke kotníkům. Lipedéma může vzniknout z mnoha důvodů, pro léčení je důležitá včasná a správná diagnostika.

Význam slova, termín, co je to Lipedéma? Definice výrazu, termínu Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lipedéma s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lipedéma je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: synonymum, Nemoce, Lipedéma, přesný výraz, význam pojmu, význam, co to je, slovník, Lipedéma, pojem, slovo, termín, informace, formulace, co znamená, vysvětlení

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lipedéma? resp. jaká je definice termínu Lipedéma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipedéma, odpověď na dotaz co je to Lipedéma?. Víte např. kdo to je Převor? Znáte a víte kdo je Tomáš Plekanec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Lipedéma i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.