Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Co je to Mikrocefalie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mikrocefalie?

Mikrocefalie je těžká nemoc. Jedná se o vývojovou poruchu. Jejím projevem je předčasné ukončení růstu mozku i hlavy a zakrnění. Pozná se podle malého obvodu lebky, menšího mozku, duševních i tělesných poruch. Mikrocefalii způsobují genetické poruchy, dědičnost nebo infekce.
Onemocnění signalizuje i další závažné choroby. Tato vývojová abnormalita není příliš obvyklá. Navíc se psychické nebo fyzické poruchy nemusejí u postižených jedinců projevit.

Význam slova, termín, co je to Mikrocefalie? Odborný výraz, definice slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mikrocefalie s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Mikrocefalie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, pojem, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, co to je, popis, Lékařství, význam slova, slovo, význam, Mikrocefalie, formulace, definice, Lékařství, informace

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Mikrocefalie? resp. co označuje slovo Mikrocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrocefalie, odpověď na dotaz co je to Mikrocefalie?. Víte např. kdo to je Polyglot? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.