Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Co je to Mikrocefalie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mikrocefalie?

Mikrocefalie je těžká nemoc. Jedná se o vývojovou poruchu. Jejím projevem je předčasné ukončení růstu mozku i hlavy a zakrnění. Pozná se podle malého obvodu lebky, menšího mozku, duševních i tělesných poruch. Mikrocefalii způsobují genetické poruchy, dědičnost nebo infekce.
Onemocnění signalizuje i další závažné choroby. Tato vývojová abnormalita není příliš obvyklá. Navíc se psychické nebo fyzické poruchy nemusejí u postižených jedinců projevit.

Význam slova, termín, co je to Mikrocefalie? Odborný výraz, definice slova Mikrocefalie. Co znamená pojem Mikrocefalie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mikrocefalie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Mikrocefalie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co to je, heslo, Lékařství, definice, popis, termín, co znamená, význam, význam pojmu, pojem, přesný výraz, Mikrocefalie, Lékařství, informace, přesný význam

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mikrocefalie? resp. jaká je definice termínu Mikrocefalie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrocefalie, odpověď na dotaz co je to Mikrocefalie?. Víte např. kdo to je Milenka? Znáte a víte kdo je Chalupník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Mikrocefalie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.