Co je to?
Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Co je to Echogenita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Echogenita?

Echogenita je pojmenování pro vlastnost orgánů a tkání, které jsou schopné vytvořit při vyšetření sonografem zřetelný obraz. K tomu musí být splněny určité podmínky. Musí se jednat o takové tkáně, které dokážou přenášet ultrazvuk a nesmí být homogenní. Od odlišností se při vyšetření odrazí ultrazvukové vlnění, které pak tuto část zobrazí jako černá nebo tmavší či naopak jasná a jasnější než okolí.
Echogenita se používá jako pomůcka pro diagnostiku. Při zvýšení hodnot se může jednat o patologické procesy. Echogenita se využívá při zjišťování tuku v játrech, cyst v děloze, zhoršené funkci štítné žlázy, ztučnělé slinivky, cystické fibrózy plic, onemocnění ledvin, zobrazení plodu.

Význam slova, termín, co je to Echogenita? Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Echogenita je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, význam, wiki, popis, heslo, synonymum, termín, Lékařství, slovník, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, definice, co znamená, přesný výraz, formulace

Co označuje termín Echogenita? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Echogenita je schopnost tkání a orgánů vytvářet při sonografickém vyšetření znatelný obraz. Echogenita tkání je podmíněna několika faktory. Předně daná tkáň musí být vůbec schopna přenášet ultrazvukové vlnění, proto například kost nebo vzduchem naplněné plíce nebudou vytvářet řádný obraz, budou anechogenní. Další podmínkou je, aby prostředí nebylo ideálně homogenní. V dané tkáni se musí vyskytovat nehomogenity, na kterých se bude část ultrazvukového vlnění odrážet zpět k sondě a bude detekována a zobrazena jako signál z dané oblasti, tedy například cysta naplněná bezstrukturní tekutinou se bude také jevit jako černá. Echogenita se obvykle hodnotí subjektivně jako vnímaný jas oblasti na monitoru.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Echogenita? resp. co se skrývá pod slovem Echogenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Echogenita, odpověď na dotaz co je to Echogenita?. Víte např. kdo to je Kateřina Brožová? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Echogenita hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.