Co je to?
Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Co je to Echogenita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Echogenita?

Echogenita je pojmenování pro vlastnost orgánů a tkání, které jsou schopné vytvořit při vyšetření sonografem zřetelný obraz. K tomu musí být splněny určité podmínky. Musí se jednat o takové tkáně, které dokážou přenášet ultrazvuk a nesmí být homogenní. Od odlišností se při vyšetření odrazí ultrazvukové vlnění, které pak tuto část zobrazí jako černá nebo tmavší či naopak jasná a jasnější než okolí.
Echogenita se používá jako pomůcka pro diagnostiku. Při zvýšení hodnot se může jednat o patologické procesy. Echogenita se využívá při zjišťování tuku v játrech, cyst v děloze, zhoršené funkci štítné žlázy, ztučnělé slinivky, cystické fibrózy plic, onemocnění ledvin, zobrazení plodu.

Význam slova, termín, co je to Echogenita? Definice odborného termínu, slova Echogenita. Co znamená pojem Echogenita z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Echogenita? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Echogenita patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovník, význam slova, pojem, Echogenita, heslo, formulace, Lékařství, význam, wiki, popis, Lékařství, co znamená, přesný význam, termín, význam pojmu, přesný výraz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Echogenita? resp. co znamená slovo Echogenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Echogenita, odpověď na dotaz co je to Echogenita?. Víte např. kdo to je Ksindl? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.