Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Co to je Džem? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Džem?

Džem je české slovo pro jam (anglicky), hmotu připomínající rosol s kousky ovoce. Džem se používá především jako pomazánka nebo při pečení koláčů a buchet. Základní surovinou pro výrobu džemu je čerstvé ovoce, které musí být patřičně vyzrálé. Ovoce se lisuje, vzniklý polotovar se vaří a poté se zahustí cukrem, popřípadě se dodá želírovací přípravek.
Džem může být z jednoho nebo více druhů ovoce. Kvalitu džemu určuje použité množství ovoce. Čím více ovoce se použije při přípravě, tím je džem kvalitnější.

Význam slova, termín, co je to Džem? Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Džem? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Džem se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Džem, přesný výraz, co to je, význam slova, význam, Jídlo, formulace, Džem, význam pojmu, co znamená, heslo, definice, pojem, popis, synonymum, wiki

Ve Wikipedii se o termínu Džem píše následující

Džem je rosolovitá hmota s kousky ovoce nebo s celými drobnými plody. Vyrábí se z čerstvého vyzrálého ovoce, které se lisuje, vaří a zahušťuje cukrem. Obvyklé množství cukru činí 1/3 až 2/5 obsahu, u průmyslově vyráběných džemů i 65 %. Džem se nejčastěji používá např. na chléb s máslem.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Džem? resp. jaký je význam slova Džem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džem, odpověď na dotaz co je to Džem?. Víte např. kdo to je Ivan Langer? Znáte a víte kdo je Aragorn? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.