Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Co to je Džem? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Džem

Džem je české slovo pro jam (anglicky), hmotu připomínající rosol s kousky ovoce. Džem se používá především jako pomazánka nebo při pečení koláčů a buchet. Základní surovinou pro výrobu džemu je čerstvé ovoce, které musí být patřičně vyzrálé. Ovoce se lisuje, vzniklý polotovar se vaří a poté se zahustí cukrem, popřípadě se dodá želírovací přípravek.
Džem může být z jednoho nebo více druhů ovoce. Kvalitu džemu určuje použité množství ovoce. Čím více ovoce se použije při přípravě, tím je džem kvalitnější.

Význam slova, termín, co je to Džem? Odborný termín, výraz, slovo Džem. Co znamená pojem Džem z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Džem? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Džem je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: heslo, termín, slovo, přesný význam, informace, slovník, Jídlo, Jídlo, význam, pojem, přesný výraz, Džem, synonymum, popis, význam pojmu, vysvětlení

Co znamená pojem Džem? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Džem je rosolovitá hmota s kousky ovoce nebo s celými drobnými plody. Vyrábí se z čerstvého vyzrálého ovoce, které se lisuje, vaří a zahušťuje cukrem. Obvyklé množství cukru činí 1/3 až 2/5 obsahu, u průmyslově vyráběných džemů i 65 %. Džem se nejčastěji používá např. na chléb s máslem.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Džem? resp. co vlastně znamená slovo Džem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džem, odpověď na dotaz co je to Džem?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Aragorn? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.