Co je to?
Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Co je to HDI? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu HDI?

Human development index se zkracuje jako HDI a v překladu do češtiny se jedná o index lidského rozvoje. Jde o pokus o vyjádření kvality života a jako pomocné údaje se využívají informace o chudobě, vzdělání, střední délce života, porodnosti, gramotnosti a dalších faktorech. Tento index vypracovává Organizace spojených národů a používá se pro měření potenciální sociální prosperity.
Index byl vymyšlen v roce 1990 pákistánským ekonomem Mahbubem al Hakem a od roku 1993 ho využívá i Organizace spojených národů ve své každoroční zprávě. Podobným způsobem měření je index lidské chudoby.

Význam slova, termín, co je to HDI? Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (HDI) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem HDI je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: termín, synonymum, Zkratky, heslo, přesný význam, popis, definice, pojem, co to je, vysvětlení, význam slova, význam, význam pojmu, informace, HDI

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova HDI? resp. co je to HDI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDI, odpověď na dotaz co je to HDI?. Víte např. kdo to je Muslim? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.