Co je to?
Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Co je to HDI? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla HDI?

Human development index se zkracuje jako HDI a v překladu do češtiny se jedná o index lidského rozvoje. Jde o pokus o vyjádření kvality života a jako pomocné údaje se využívají informace o chudobě, vzdělání, střední délce života, porodnosti, gramotnosti a dalších faktorech. Tento index vypracovává Organizace spojených národů a používá se pro měření potenciální sociální prosperity.
Index byl vymyšlen v roce 1990 pákistánským ekonomem Mahbubem al Hakem a od roku 1993 ho využívá i Organizace spojených národů ve své každoroční zprávě. Podobným způsobem měření je index lidské chudoby.

Význam slova, termín, co je to HDI? Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text HDI s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo HDI se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: popis, heslo, význam, Zkratky, HDI, synonymum, co to je, co znamená, formulace, pojem, význam pojmu, význam slova, termín

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je HDI? resp. jaký je přesný význam slova HDI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDI, odpověď na dotaz co je to HDI?. Víte např. kdo to je Muslim? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.