Co je to?
Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Co je to HDI? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova HDI

Human development index se zkracuje jako HDI a v překladu do češtiny se jedná o index lidského rozvoje. Jde o pokus o vyjádření kvality života a jako pomocné údaje se využívají informace o chudobě, vzdělání, střední délce života, porodnosti, gramotnosti a dalších faktorech. Tento index vypracovává Organizace spojených národů a používá se pro měření potenciální sociální prosperity.
Index byl vymyšlen v roce 1990 pákistánským ekonomem Mahbubem al Hakem a od roku 1993 ho využívá i Organizace spojených národů ve své každoroční zprávě. Podobným způsobem měření je index lidské chudoby.

Význam slova, termín, co je to HDI? Odborný výraz, definice slova HDI. Co znamená pojem HDI z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu HDI doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem HDI se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: pojem, slovník, HDI, definice, přesný význam, co to je, slovo, wiki, význam slova, význam, co znamená, heslo, HDI, vysvětlení, Zkratky, termín

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to HDI? resp. co je to HDI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HDI, odpověď na dotaz co je to HDI?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Sangvinik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín HDI hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.