Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Co je to Rula? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rula?

Rula je pojmenování horniny, řadící se mezi krystalické břidlice. Vzniká při přeměně horninových útvarů, když tlak i teplota dosáhnou vysokých hodnot. Pokud rula vznikne z vyvřelé horniny, jde o ortorulu, byla-li příčinou vzniku metamorfóza sedimentů, jedná se o pararulu.
Tato hornina má zrno různé hrubosti, obsahuje slídu a má rovnoběžnou stavbu. Pro líbivý vzhled se rula používá hlavně ve stavebnictví, i když snadno zvětrá.

Význam slova, termín, co je to Rula? Definice odborného termínu, slova Rula. Co znamená pojem Rula z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rula? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Rula patří do sekce Materiály

Klíčová slova: slovník, definice, význam slova, co to je, význam pojmu, informace, Materiály, popis, co znamená, pojem, přesný výraz, wiki, slovo, formulace, význam, termín

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rula? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rula, odpověď na dotaz co je to Rula?. Víte např. kdo to je Barbora Šámalová? Znáte a víte kdo je Pasíř? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.