Co je to?
Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Co je to Crohnova nemoc? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Crohnova nemoc?

Crohnova nemoc je název chronického onemocnění trávicího traktu. Tato choroba napadá především tenké střevo, tlusté střevo a ústní dutinu. Za vznik mže být zodpovědná bakteriální nebo virová infekce. Crohnova nemoc postihuje více ženy, nejčastěji od 20 do 40 let. Příčina propuknutí nemoci není zcela známá, je vhodné vyhýbat se potravinám s více rafinovanými cukry a nedostatkem vlákniny, přílišné užívání antibiotik a prášků typu Brufen nebo Acylpyrin, užívání hormonální antikoncepce nebo kouření.
U Crohnovy nemoci se střídá fáze období, kdy pacient nemá potíže, a období vzestupu nemoci. V této době má nemocný bolesti břicha a dlouhodobé průjmy, teploty, hubnutí, zvracení, křeče, krev ve stolici a další příznaky. Vyšetřuje se pomocí rentgenu a koloskopie. Léčba je individuální, je potřeba brát pravidelně léky, dodržovat klidový režim a změnit jídelníček. U závažnějších případů je nutný chirurgický zákrok, při kterém se odstraní postižená část střeva.


Co je to Crohnova nemoc? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Crohnova nemoc. Co znamená pojem Crohnova nemoc z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Crohnova nemoc s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Crohnova nemoc se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co je to Crohnova nemoc?, synonymum, Nemoce, přesný výraz, formulace, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, co to je, význam pojmu, informace, slovník, terminologie, Nemoce, definice, význam


Pojem Crohnova nemoc je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Crohnova nemoc? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Crohnova nemoc (též Crohnova choroba nebo regionální enteritida) je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Zánět proniká celou stěnou, nezřídka je granulomatózní povahy. Onemocnění se vyskytuje častěji v průmyslově vyspělých zemích severní polokoule, v ČR se objevuje v počtu 20 nových nemocných na 100 000 obyvatel za rok.

Jiné zdroje informací o pojmu Crohnova nemoc

Zkusit najít slovo Crohnova nemoc ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Crohnova nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Crohnova nemoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Crohnova nemoc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Crohnova nemoc ve Wikimedia Commons

Najít termín Crohnova nemoc ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Crohnova nemoc například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Crohnova nemoc? resp. jaký je přesný význam slova Crohnova nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crohnova nemoc, odpověď na dotaz co je to Crohnova nemoc?. Víte např. kdo to je Herpetolog? Znáte a víte kdo je Michelle Pfeiffer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Crohnova nemoc i v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.