Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Co je to Mapa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mapa?

Mapa představuje zmenšené znázornění určitých objektů a ploch, které se vyskytují na naší planetě. Nejčastěji jde o mapy států, případně světadílů.
Mapa může být zhotovena v různém měřítku, k němu je potom potřeba přihlížet při určování vzdáleností. Na mapy je možno znázorňovat celou řadu skutečností, může jít o lesy, vodstvo, ale i hustotu zalidnění nebo třeba průmyslové nebo hospodářské využití určité oblasti. Kromě klasických map se setkáváme stále více s tzv. digitálními mapami, jež přináší mnohé výhody.

Význam slova, termín, co je to Mapa? Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Mapa se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: Mapa, co znamená, co to je, definice, význam pojmu, slovo, informace, popis, význam slova, termín, přesný význam, wiki, heslo, přesný výraz, význam, vysvětlení

Co označuje termín Mapa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi, ostatních nebeských tělesech nebo nebeské sféře, sestrojené obvykle podle některého ze zobrazení na rovině a vyjadřující pomocí smluvených znaků rozmístění a vlastnosti objektů a jevů vázaných na jmenované povrchy. Pokud se jedná o zobrazení na kouli, nazýváme ji glóbus.

Mapu můžeme označit za model reálného světa, v žádném případě není dokonalým obrazem naší reality. Nelze na ní nalézt vše, ale naopak může znázornit i jevy, které nejsme jinak schopni vnímat. Skutečnost může potlačit i zdůraznit. Souborně informace zaznamenané na mapách označujeme jako „prostorové informace“.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mapa? resp. co je to Mapa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mapa, odpověď na dotaz co je to Mapa?. Víte např. kdo to je Paladin? Znáte a víte kdo je Sociopat? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mapa v jiné sekci než Cestování. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.