Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Co je to Mapa? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mapa?

Mapa představuje zmenšené znázornění určitých objektů a ploch, které se vyskytují na naší planetě. Nejčastěji jde o mapy států, případně světadílů.
Mapa může být zhotovena v různém měřítku, k němu je potom potřeba přihlížet při určování vzdáleností. Na mapy je možno znázorňovat celou řadu skutečností, může jít o lesy, vodstvo, ale i hustotu zalidnění nebo třeba průmyslové nebo hospodářské využití určité oblasti. Kromě klasických map se setkáváme stále více s tzv. digitálními mapami, jež přináší mnohé výhody.

Význam slova, termín, co je to Mapa? Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mapa s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Mapa se nachází v sekci Cestování

Co znamená pojem Mapa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi, ostatních nebeských tělesech nebo nebeské sféře, sestrojené obvykle podle některého ze zobrazení na rovině a vyjadřující pomocí smluvených znaků rozmístění a vlastnosti objektů a jevů vázaných na jmenované povrchy. Pokud se jedná o zobrazení na kouli, nazýváme ji glóbus.

Mapu můžeme označit za model reálného světa, v žádném případě není dokonalým obrazem naší reality. Nelze na ní nalézt vše, ale naopak může znázornit i jevy, které nejsme jinak schopni vnímat. Skutečnost může potlačit i zdůraznit. Souborně informace zaznamenané na mapách označujeme jako „prostorové informace“.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, význam, popis, definice, formulace, význam pojmu, Cestování, popis, co to je, heslo, synonymum, co znamená

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mapa? resp. co to je Mapa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mapa, odpověď na dotaz co je to Mapa?. Víte např. kdo to je Sociopat? Znáte a víte kdo je Jehova? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mapa v jiné sekci než Cestování. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.