Co je to?
Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Co je to Chudokrevnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Chudokrevnost

Chudokrevnost se nazývá také anémie. Jedná se o snížení koncentrace hemoglobinu v krvi pod normu, která se určuje podle věku a podle pohlaví. Snižuje se tak schopnost krve dodávat tkáním dostatek kyslíku. Důvodem pro vznik chudokrevnosti je porucha tvorby červených krvinek nebo jejich zrychlený zánik.
Příznaky bývají zvýšená únava, závratě, poruchy soustředění, dušnost, bledost, bušení srdce a další. Chudokrevnost se zjišťuje při rozboru krve. Příčiny vzniku mohou být různé, porucha krvetvorby, chronická krvácení, poruchy DNA, kmenových buně , kostní dřeně a mnoho dalších příčin. Léčba se řídí podle zjištěných příčin chudokrevnosti, většinou se podávají léky se zvýšeným obsahem železa.

Význam slova, termín, co je to Chudokrevnost? Definice výrazu, termínu Chudokrevnost. Co znamená odborný pojem Chudokrevnost z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Chudokrevnost se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, popis, přesný výraz, co znamená, význam slova, Chudokrevnost, termín, co to je, informace, definice, synonymum, slovník, význam pojmu, Nemoce, Chudokrevnost, slovo

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Chudokrevnost?

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chudokrevnost? resp. co je to Chudokrevnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudokrevnost, odpověď na dotaz co je to Chudokrevnost?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Robert Čásenský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Chudokrevnost hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.