Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fibroskopie. Co znamená odborný pojem Fibroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Fibroskopie? Význam slova

Co znamená termín Fibroskopie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fibroskopie je název vyšetřovací metody, při které lékař zkoumá stav jícnu, žaludku, dvanáctníku a tenkého střeva. K tomuto účelu slouží přístroj fibroskop.
Ten má několik součástí – ohebnou gumovou rouru, zdroj světla, procesor a obrazovku. Optika je umístěna na konci hadice, která se zavádí do trávicí soustavy. Světlo osvítí potřebnou oblast a lékař může na obrazovce sledovat vyšetřované orgány. Současně může odebírat vzorky.

Význam slova, termín, co je to Fibroskopie? Výraz, termín, definice slova Fibroskopie. Co znamená odborný pojem Fibroskopie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Fibroskopie) můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fibroskopie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: informace, termín, formulace, význam, definice, Lékařství, Fibroskopie, popis, slovník, přesný výraz, význam slova, co to je, Lékařství, synonymum, wiki, co znamená

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Fibroskopie? resp. co označuje slovo Fibroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fibroskopie, odpověď na dotaz co je to Fibroskopie?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Anarchista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.