Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Co je to Demence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Demence

Demence je degenerativní onemocnění mozkové tkáně, které se navenek projevuje výrazným úbytkem duševních schopností, rozpadem osobnosti, poruchami paměti apod. Demence patří mezi příznaky Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci, Huntingtonova choroby, Creutzfeldt-Jakobovy nemoci nebo syfilisu. Vyskytuje se především ve stáří (tzv. senilní, stařecká demence), onemocnět demencí však mohou i mladší pacienti.

Význam slova, termín, co je to Demence? Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Demence s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Demence se nachází v sekci Nemoce

Co znamená pojem Demence? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Demence je závažná mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni. Jejich podstatou jsou poté rozličné chorobné procesy a poškození, jako jsou Alzheimerova a Huntingtonova choroba, Frontotemporální lobární degenerace, či vzácná Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Většina forem demence postihuje jedince nad 60 let, nicméně v 19. století byla demence poměrně častá i mezi 30, 40 lety – nejobvykleji se jednalo o, dnes již vzácnou, progresivní paralýzu, tj. parenchymatózní syfilis. Ale i dnes je předčasná demence poměrně častý jev (AIDS dementia complex, mozkové nádory, různorodé heredopatie, atd.)

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, termín, význam, Nemoce, význam pojmu, co to je, definice, přesný význam, pojem, slovo, Demence, wiki

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Demence? resp. co to je Demence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demence, odpověď na dotaz co je to Demence?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Prokurista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?