Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Co je to Demence? Význam slova

Co znamená termín Demence? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Demence je degenerativní onemocnění mozkové tkáně, které se navenek projevuje výrazným úbytkem duševních schopností, rozpadem osobnosti, poruchami paměti apod. Demence patří mezi příznaky Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci, Huntingtonova choroby, Creutzfeldt-Jakobovy nemoci nebo syfilisu. Vyskytuje se především ve stáří (tzv. senilní, stařecká demence), onemocnět demencí však mohou i mladší pacienti.

Význam slova, termín, co je to Demence? Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Demence? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Demence je v kategorii Nemoce

Co znamená pojem Demence? Výraz, definice slova z Wikipedie

Demence je závažná mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni. Jejich podstatou jsou poté rozličné chorobné procesy a poškození, jako jsou Alzheimerova a Huntingtonova choroba, Frontotemporální lobární degenerace, či vzácná Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Většina forem demence postihuje jedince nad 60 let, nicméně v 19. století byla demence poměrně častá i mezi 30, 40 lety – nejobvykleji se jednalo o, dnes již vzácnou, progresivní paralýzu, tj. parenchymatózní syfilis. Ale i dnes je předčasná demence poměrně častý jev (AIDS dementia complex, mozkové nádory, různorodé heredopatie, atd.)

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, informace, popis, termín, význam, slovník, wiki, formulace, Nemoce, přesný výraz, pojem, definice, Nemoce, význam pojmu

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Demence? resp. jaký je význam slova Demence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demence, odpověď na dotaz co je to Demence?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Prokurista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?