Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Co je to Demence? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Demence?

Demence je degenerativní onemocnění mozkové tkáně, které se navenek projevuje výrazným úbytkem duševních schopností, rozpadem osobnosti, poruchami paměti apod. Demence patří mezi příznaky Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci, Huntingtonova choroby, Creutzfeldt-Jakobovy nemoci nebo syfilisu. Vyskytuje se především ve stáří (tzv. senilní, stařecká demence), onemocnět demencí však mohou i mladší pacienti.


Co je to Demence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demence. Co znamená pojem Demence z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Demence s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Demence je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, Demence, lexikon, vysvětlení, wiki, termín, popis, přesný výraz, co je to Demence?, význam, význam pojmu, co to je, pojem, definice pojmu, synonymum, význam slova, Nemoce, názvosloví


Pojem Demence je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Demence?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Demence je závažná mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni. Jejich podstatou jsou poté rozličné chorobné procesy a poškození, jako jsou Alzheimerova a Huntingtonova choroba, Frontotemporální lobární degenerace, či vzácná Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Většina forem demence postihuje jedince nad 60 let, nicméně v 19. století byla demence poměrně častá i mezi 30, 40 lety – nejobvykleji se jednalo o, dnes již vzácnou, progresivní paralýzu, tj. parenchymatózní syfilis. Ale i dnes je předčasná demence poměrně častý jev (AIDS dementia complex, mozkové nádory, různorodé heredopatie, atd.)

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Demence ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Demence ve Wikizdrojích

Hledat pojem Demence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Demence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Demence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Demence například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Demence? resp. co se přesně ukrývá za slovem Demence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demence, odpověď na dotaz co je to Demence?. Víte např. kdo to je Odhadce? Znáte a víte kdo je Fluktuant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?