Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Co je to Konflikt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Konflikt?

Konflikt obecně znamená nějaký spor nebo střet. Může se jednat o ozbrojený konflikt (válka) nebo pouze o konflikt v názorech či ve vztazích.

Význam slova, termín, co je to Konflikt? Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Konflikt? Pak se o ní podělte s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Konflikt je v kategorii Filozofie

Co znamená pojem Konflikt? Výraz, definice slova z Wikipedie

Konflikt (z lat. confligó, conflictum) je srážka či střet dvou nebo vícerých, do určité míry se vylučujících nebo protichůdných snah, sil, potřeb, zájmů, citů, hodnot nebo tendencí, případně aktérů (jednotlivci, zájmové skupiny, instituce apod.). Konflikt nastává v případě, kdy se tito aktéři setkávají a činí rozhodnutí v rámci stejného systému nebo se musí dělit o společné zdroje.

Konflikt je průvodním jevem sociálního života. Je nadčasovou kategorií, neboť je součástí každého typu nám známých společností.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, formulace, slovo, pojem, co znamená, popis, informace, význam, význam pojmu, co to je, synonymum, Filozofie, vysvětlení, definice, význam slova

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Konflikt? resp. co je to Konflikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konflikt, odpověď na dotaz co je to Konflikt?. Víte např. kdo to je Abiturient? Znáte a víte kdo je Nemesis? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Konflikt hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.