Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Co je to Konflikt? Význam slova

Co znamená termín Konflikt? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Konflikt obecně znamená nějaký spor nebo střet. Může se jednat o ozbrojený konflikt (válka) nebo pouze o konflikt v názorech či ve vztazích.

Význam slova, termín, co je to Konflikt? Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Konflikt je v sekci Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, definice, přesný význam, slovo, formulace, Filozofie, co znamená, informace, popis, význam pojmu, Filozofie, Konflikt, termín, heslo, význam, pojem

Co znamená pojem Konflikt? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Konflikt (z lat. confligó, conflictum) je srážka či střet dvou nebo vícerých, do určité míry se vylučujících nebo protichůdných snah, sil, potřeb, zájmů, citů, hodnot nebo tendencí, případně aktérů (jednotlivci, zájmové skupiny, instituce apod.). Konflikt nastává v případě, kdy se tito aktéři setkávají a činí rozhodnutí v rámci stejného systému nebo se musí dělit o společné zdroje.

Konflikt je průvodním jevem sociálního života. Je nadčasovou kategorií, neboť je součástí každého typu nám známých společností.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Konflikt? resp. jaký je význam slova Konflikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konflikt, odpověď na dotaz co je to Konflikt?. Víte např. kdo to je Regent? Znáte a víte kdo je Vampír? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Konflikt hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.