Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Co je to Pravý úhel? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pravý úhel?

Pravý úhel je pojmenování takového úhlu, který je čtvrtinou plného úhlu či polovinou úhlu přímého. Název vznikl nepřesným překladem z latiny, ze sousloví angulus rectus. Pravý úhel má 90 stupňů. Pokud se zakresluje na výkresy, označuje se tečkou v obloučku a co nejblíže průsečíku.
Pravý úhel se konstruuje několika způsoby, např. pomocí úhloměru či šablony nebo trojúhelníkem s ryskou, klasicky pomocí kružítka a tužky nebo použitím trojúhelníků a Pythagorovy věty.

Význam slova, termín, co je to Pravý úhel? Výraz, termín, definice slova Pravý úhel. Co znamená odborný pojem Pravý úhel z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pravý úhel můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Pravý úhel je v sekci Matematika

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, pojem, vysvětlení, heslo, definice, Pravý úhel, slovo, formulace, wiki, význam pojmu, slovník, Matematika, Matematika, co znamená, význam

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Pravý úhel? resp. jaká je definice termínu Pravý úhel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pravý úhel, odpověď na dotaz co je to Pravý úhel?. Víte např. kdo to je Basista? Znáte a víte kdo je Leader? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.