Co je to?
Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Co to je Metronom? Význam slova

Co znamená termín Metronom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Metronom je přístroj, sloužící k odklepávání rytmu skladeb. Mlže být elektronický, elektromechanický nebo mechanický. Označuje se také slovem takto metr či taktoměr. Odklepávání metronomu je rovnoměrně, ve většině případů odpovídá úder čtvrťové notě. Počet úderů za minutu lze nastavit. Tomu se říká tempo.
K metronomu patří také doplňky vydávající výrazný zvuk a označující začátky taktů. Autorem metronomu byl J.N. Mälzel, podnět k sestrojení přístroje vzešel od L.van Beethovena.

Význam slova, termín, co je to Metronom? Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Metronom) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Metronom patří do kategorie Technika

Klíčová slova: Metronom, termín, heslo, co to je, vysvětlení, informace, popis, Technika, synonymum, Metronom, přesný význam, co znamená, slovník, formulace, význam slova, přesný výraz

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Metronom? resp. jaký je význam slova Metronom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metronom, odpověď na dotaz co je to Metronom?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Jan Cemper? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.