Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Co je to Islámský stát? Význam slova

Co znamená termín Islámský stát? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Islámský stát je název teroristické islámské organizace pocházející z Iráku. Tato organizace vyhlásila samostatný stát v obsazené oblasti na území Iráku a Sýrie. Tento stát není uznáván žádnou zemí, i když sám se prohlašuje za chalífát, který by měl vládnout nad všemi oblastmi obývanými muslimy v současnosti i v minulosti.
Islámský stát přísně aplikuje islámské právo šaría a chová se velmi krutě k těm, kteří vyznávají jiné náboženství než islám. Islámský stát byl ve spojení s teroristickou organizací Al – Káida, se kterou se však brzy rozešel a působí samostatně.

Význam slova, termín, co je to Islámský stát? Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Islámský stát? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Islámský stát je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Islámský stát? Výraz, definice slova z Wikipedie

Islámský stát (zkráceně IS; arabsky: الدولة الإسلامية, ad-Dawla al-ʾIslámíja, zkráceně Daiš či Daeš) je radikální islámská teroristická organizace původem z Iráku. Na dobytém území na částech území států Iráku a Sýrie vyhlásila samostatný Islámský stát. Ten není mezinárodně uznán žádným jiným státem. Jeho stoupenci vyhlásili toto území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o vládu nad všemi muslimy obývanými územími. Cílem je obnovit chalífát na územích Iráku a Levanty (dřívější geografické označení zahrnující Sýrii, Palestinu, Jordánsko a Libanon), či dalších zemí, které byly někdy v historii pod muslimskou vládou.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: definice, wiki, pojem, význam, význam slova, slovník, Náboženství, formulace, Islámský stát, informace, Náboženství, popis, heslo, přesný výraz, popis

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Islámský stát? resp. co znamená slovo Islámský stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islámský stát, odpověď na dotaz co je to Islámský stát?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Heraldik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Islámský stát hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.