Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Co je to Islámský stát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Islámský stát

Islámský stát je název teroristické islámské organizace pocházející z Iráku. Tato organizace vyhlásila samostatný stát v obsazené oblasti na území Iráku a Sýrie. Tento stát není uznáván žádnou zemí, i když sám se prohlašuje za chalífát, který by měl vládnout nad všemi oblastmi obývanými muslimy v současnosti i v minulosti.
Islámský stát přísně aplikuje islámské právo šaría a chová se velmi krutě k těm, kteří vyznávají jiné náboženství než islám. Islámský stát byl ve spojení s teroristickou organizací Al – Káida, se kterou se však brzy rozešel a působí samostatně.

Význam slova, termín, co je to Islámský stát? Odborný výraz, definice slova Islámský stát. Co znamená pojem Islámský stát z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Islámský stát doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Islámský stát se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, význam slova, přesný výraz, pojem, informace, formulace, co to je, význam pojmu, slovník, termín, přesný význam, vysvětlení, heslo, Islámský stát, Náboženství, slovo

Co znamená pojem Islámský stát? Výraz, definice slova z Wikipedie

Islámský stát (zkráceně IS; arabsky: الدولة الإسلامية, ad-Dawla al-ʾIslámíja, zkráceně Daiš či Daeš) je radikální islámská teroristická organizace původem z Iráku. Na dobytém území na částech území států Iráku a Sýrie vyhlásila samostatný Islámský stát. Ten není mezinárodně uznán žádným jiným státem. Jeho stoupenci vyhlásili toto území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o vládu nad všemi muslimy obývanými územími. Cílem je obnovit chalífát na územích Iráku a Levanty (dřívější geografické označení zahrnující Sýrii, Palestinu, Jordánsko a Libanon), či dalších zemí, které byly někdy v historii pod muslimskou vládou.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Islámský stát? resp. co se přesně ukrývá za slovem Islámský stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islámský stát, odpověď na dotaz co je to Islámský stát?. Víte např. kdo to je Daniel Farnbauer? Znáte a víte kdo je Levi Strauss? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Islámský stát hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.