Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co je to Sabat? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sabat?

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.

Význam slova, termín, co je to Sabat? Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sabat s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Sabat je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam, wiki, co znamená, formulace, heslo, co to je, slovo, význam slova, Náboženství, synonymum, popis, Sabat, definice, informace, slovník, vysvětlení

Co znamená pojem Sabat? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Sabat? resp. co přesně znamená slovo Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Kreativec? Znáte a víte kdo je Démon? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Sabat i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.