Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přírodní památka. Co znamená pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Co je to Přírodní památka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Přírodní památka

Přírodní památka je označení pro takové chráněné území, které nemá značnou rozlohu a bylo vyhlášeno přírodní památkou proto, že se v něm nacházejí konkrétní přírodní objekty, které mají hodnotu pro region nebo celý stát. Tato území klasifikuje i Světová komise chráněných území, která přírodní památky zařazuje do kategorie III.
Může se jednat o geologický útvar, naleziště ojedinělých nerostů, útvary vytvořené člověkem nebo území s částí ohrožených druhů.

Význam slova, termín, co je to Přírodní památka? Definice odborného termínu, slova Přírodní památka. Co znamená pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Přírodní památka je v kategorii Příroda

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, pojem, Přírodní památka, přesný výraz, Příroda, co to je, termín, význam pojmu, informace, význam slova, popis, slovo, slovník, synonymum, co znamená

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Přírodní památka? resp. jaká je definice termínu Přírodní památka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní památka, odpověď na dotaz co je to Přírodní památka?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Whitney Houston? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.