Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přírodní památka. Co znamená pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Co je to Přírodní památka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Přírodní památka

Přírodní památka je označení pro takové chráněné území, které nemá značnou rozlohu a bylo vyhlášeno přírodní památkou proto, že se v něm nacházejí konkrétní přírodní objekty, které mají hodnotu pro region nebo celý stát. Tato území klasifikuje i Světová komise chráněných území, která přírodní památky zařazuje do kategorie III.
Může se jednat o geologický útvar, naleziště ojedinělých nerostů, útvary vytvořené člověkem nebo území s částí ohrožených druhů.

Význam slova, termín, co je to Přírodní památka? Definice odborného termínu, slova Přírodní památka. Co znamená pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Přírodní památka s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Přírodní památka se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: přesný význam, význam, definice, přesný výraz, Přírodní památka, význam slova, Příroda, pojem, popis, co znamená, wiki, význam pojmu, Příroda, synonymum, informace, heslo

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Přírodní památka? resp. jaký je význam pojmu Přírodní památka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní památka, odpověď na dotaz co je to Přírodní památka?. Víte např. kdo to je Tenorista? Znáte a víte kdo je Whitney Houston? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.