Co je to?
Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Co je to Přepěťová ochrana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přepěťová ochrana?

Přepěťová ochrana slouží k ochraně elektrických zařízení v případě, že přepětí je tak vysoké, že by mohlo dojít k poškození izolace. Jako přepětí se označuje takové napětí, které je dvakrát vyšší než jmenovité napětí.
S přepěťovou ochranou se lze setkat i pod názvem svodič napětí nebo bleskojistka. Aby přepěťová ochrana fungovala a omezovala napětí průchodu vnitřního proudu, musí mít nastavenou ochrannou hladinu na nižší úrovni, než jakou má izolace zařízení.

Význam slova, termín, co je to Přepěťová ochrana? Definice výrazu, termínu Přepěťová ochrana. Co znamená odborný pojem Přepěťová ochrana z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Přepěťová ochrana sdílet s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Přepěťová ochrana patří do sekce Technika

Klíčová slova: Přepěťová ochrana, Technika, wiki, heslo, význam pojmu, přesný význam, pojem, význam slova, definice, synonymum, co znamená, význam, Technika, informace, slovo, vysvětlení

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přepěťová ochrana? resp. co znamená výraz Přepěťová ochrana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přepěťová ochrana, odpověď na dotaz co je to Přepěťová ochrana?. Víte např. kdo to je Miroslav Žbirka? Znáte a víte kdo je Pasíř? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Přepěťová ochrana hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.