Co je to?
Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je to Astma? Význam slova

Co znamená termín Astma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.

Význam slova, termín, co je to Astma? Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Astma sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Astma patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co to je, slovo, přesný význam, Nemoce, Astma, synonymum, vysvětlení, význam, heslo, Astma, pojem, co znamená, termín, Nemoce, význam slova, význam pojmu

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Astma?

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Astma? resp. co znamená výraz Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Astma v jiné sekci než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..