Co je to?
Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co to je Limita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Limita?

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.

Význam slova, termín, co je to Limita? Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Limita s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Limita se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: informace, termín, popis, synonymum, pojem, vysvětlení, Limita, co znamená, přesný význam, formulace, slovo, definice, co to je, význam, význam slova, význam pojmu

Ve Wikipedii se o heslu Limita dozvíte následující

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Limita? resp. co vlastně znamená slovo Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Marian Jurečka? Znáte a víte kdo je Kanovník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Limita i v jiných kategoriích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.