Co je to?
Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co to je Limita? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Limita

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.

Význam slova, termín, co je to Limita? Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Limita můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Limita je v sekci Matematika

Co znamená pojem Limita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, formulace, vysvětlení, Limita, slovo, termín, synonymum, význam slova, význam pojmu, význam, definice, Matematika, wiki

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Limita? resp. co je to Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Paladin? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Limita v jiné sekci než Matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.