Co je to?
Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Co to je Limita? Význam slova

Co znamená termín Limita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Matematický pojem, jenž vyjadřuje situaci, kdy se vyjádřená hodnota posloupnosti, (souboru nějakých po sobě jdoucích matematických objektů, například přirozených čísel) nebo funkce blíží k nějakému bodu. Uvedený bod potom nazýváme limita. Jako limitu ale můžeme označit nejenom číslo, ale také symbol, třeba plus nekonečno.

Význam slova, termín, co je to Limita? Definice výrazu Limita. Co znamená odborný pojem Limita z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Limita sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Limita patří do sekce Matematika

Co znamená pojem Limita? Definice slova, termínu z Wikipedie

Limita je matematická konstrukce vyjadřující, že se hodnoty zadané posloupnosti nebo funkce blíží libovolně blízko k nějakému bodu. Právě tento bod je pak označován jako limita.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, přesný výraz, synonymum, co znamená, slovník, wiki, popis, pojem, informace, význam, heslo, vysvětlení, Limita, Matematika, slovo

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Limita? resp. jaký je přesný význam slova Limita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Limita, odpověď na dotaz co je to Limita?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Paladin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.