Co je to?
Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Co je to Křivda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Křivda?

Křivda je označení pocitu nespravedlnosti vůči vlastní osobě, a to zpravidla takové, která nebyla nijak potrestána. Pocity křivdy, ať už oprávněné či ne, mohou v člověku přetrvat i dlouhá desetiletí. Křivd se dopouštěly určité politické režimy, představitelé politické moci, církve atd. V běžném životě nám mohou nejčastěji křivdit přátelé, členové rodiny, známí, kolegové a podobně. Děti mají často pocit, že jim křivdí rodiče nebo učitelé. Samozřejmě že co se jako křivda jeví z pohledu jedné osoby, může druhý vnímat zcela odlišně.

Význam slova, termín, co je to Křivda? Výraz, termín, definice slova Křivda. Co znamená odborný pojem Křivda z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Křivda? Pak se o ní podělte se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Křivda je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: synonymum, informace, význam slova, popis, definice, Křivda, význam, význam pojmu, heslo, wiki, přesný význam, Filozofie, vysvětlení, termín, formulace, Křivda

Co označuje termín Křivda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Křivda je bolestně prožívaná a vnímaná nespravedlnost. Obvykle je tento pocit, dojem nebo přesvědčení spojeno s nějakým druhem pokoření, ponížení, manipulace, neadekvátního obviňování či vykořisťováni, případně kombinované se ztrátou lidské důstojnosti, svobody, intimity apod.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Křivda? resp. co znamená Křivda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křivda, odpověď na dotaz co je to Křivda?. Víte např. kdo to je Advokát? Znáte a víte kdo je Záchranář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Křivda hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.