Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skutková podstata. Co znamená pojem Skutková podstata z kategorie Právo?

Co je to Skutková podstata? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Skutková podstata?

Skutková podstata je pojmenování souboru základních, příznačných a právně závažných znaků nějakého právního pojmu, jako je například trestný čin.
Jestliže někdo jedná tak, že naplní skutkovou podstatu činu, musí počítat s právními důsledky, které jsou s takovým činem spojené. Ty jsou definované právními normami.

Význam slova, termín, co je to Skutková podstata? Odborný výraz, definice slova Skutková podstata. Co znamená pojem Skutková podstata z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Skutková podstata se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, co to je, přesný výraz, co znamená, význam slova, přesný význam, informace, vysvětlení, wiki, popis, význam, Právo, pojem, význam pojmu, Skutková podstata, heslo

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Skutková podstata? resp. co znamená výraz Skutková podstata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skutková podstata, odpověď na dotaz co je to Skutková podstata?. Víte např. kdo to je Xenofob? Znáte a víte kdo je Sodomita? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Skutková podstata hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.