Co je to?
Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Co je to Důkaz? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Důkaz?

Zdůvodnění pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo o formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je důkaz prostředkem, jak zjistit skutečnost a podat o ní svědectví.

Význam slova, termín, co je to Důkaz? Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Důkaz s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Důkaz se nachází v sekci Matematika

Co znamená pojem Důkaz? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

V matematice je důkaz demonstrace nutné pravdivosti nějakého tvrzení za určitých předpokladů (axiomů). Matematický důkaz musí být založen výhradně na nezpochybnitelných pravidlech rozumu (ta jsou vyjádřena v matematické logice ve formě logických axiomů), nepřipouští žádný postup založený na názoru, experimentu, intuici či zkušenosti. Tato skutečnost dělá z matematického důkazu nejjistější známý způsob ověření pravdivosti nějakého tvrzení. Tvrzení, ke kterému je znám matematický důkaz, se nazývá matematická věta.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, slovo, synonymum, definice, význam, přesný význam, vysvětlení, pojem, popis, význam slova, heslo, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Důkaz? resp. jaký je přesný význam slova Důkaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důkaz, odpověď na dotaz co je to Důkaz?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je Paša? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Důkaz i v jiných kategoriích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.