Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Carpe diem

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.

Význam slova, termín, co je to Carpe diem? Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Carpe diem s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Carpe diem je v kategorii Latina

Co znamená pojem Carpe diem? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, formulace, význam pojmu, slovník, přesný výraz, Carpe diem, slovo, vysvětlení, popis, význam slova, pojem, co to je, termín, co znamená, přesný význam

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Carpe diem? resp. co je to Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.