Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Carpe diem?

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.

Význam slova, termín, co je to Carpe diem? Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Carpe diem? Pak se o ní podělte s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Carpe diem je v kategorii Latina

Co znamená pojem Carpe diem? Výraz, definice slova z Wikipedie

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, co znamená, Latina, přesný výraz, pojem, formulace, význam, wiki, Latina, popis, slovník, vysvětlení, synonymum, termín, význam pojmu

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Carpe diem? resp. jaká je definice termínu Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.