Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Co to je Carpe diem? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Carpe diem?

Carpe diem je latinský citát z básnického díla antického autora Horatia. Znamená "užívej dne" ve smyslu maximálního využití aktuálních příležitostí s ohledem na omezenou délku lidského života.

Význam slova, termín, co je to Carpe diem? Odborný termín, výraz, slovo Carpe diem. Co znamená pojem Carpe diem z kategorie Latina?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Carpe diem s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Carpe diem je v kategorii Latina

Co znamená pojem Carpe diem? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius v první knize sbírky Ódy (Carmina), část XI. Do češtiny jej lze přeložit jako „Užívej dne“.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, wiki, význam, termín, informace, synonymum, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, slovo, co znamená, vysvětlení, co to je, Carpe diem, význam slova

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Carpe diem? resp. co je to Carpe diem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Carpe diem, odpověď na dotaz co je to Carpe diem?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Carpe diem i v jiných kategoriích (než Latina). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.