Co je to?
Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Co je to Niacin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Niacin?

Niacin čili kyselina nikotinová nebo vitamín B3 je druh vitamínu rozpustného ve vodě. Je rozhodující pro energetický metabolismus buňky. Tělo získává niacin z potravy, samo ho produkuje jen omezeně. K bohatým zdrojům tohoto vitamínu patří kvasnice, játra, mléko, vejce, listová zelenina, tuňák a další potraviny.
Niacin přispívá ke snížení cholesterolu, vysokého tlaku, větší množství potřebují lidé nemocní nebo kuřáci a lidé s vyšší spotřebou alkoholu.

Význam slova, termín, co je to Niacin? Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Niacin? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Niacin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, co to je, informace, co znamená, slovo, vysvětlení, popis, wiki, Niacin, přesný výraz, Lékařství, přesný význam, popis, heslo, význam

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Niacin? resp. jaká je definice termínu Niacin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Niacin, odpověď na dotaz co je to Niacin?. Víte např. kdo to je Chazar? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Niacin v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.