Co je to?
Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Co je to Niacin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Niacin

Niacin čili kyselina nikotinová nebo vitamín B3 je druh vitamínu rozpustného ve vodě. Je rozhodující pro energetický metabolismus buňky. Tělo získává niacin z potravy, samo ho produkuje jen omezeně. K bohatým zdrojům tohoto vitamínu patří kvasnice, játra, mléko, vejce, listová zelenina, tuňák a další potraviny.
Niacin přispívá ke snížení cholesterolu, vysokého tlaku, větší množství potřebují lidé nemocní nebo kuřáci a lidé s vyšší spotřebou alkoholu.

Význam slova, termín, co je to Niacin? Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Niacin? s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Niacin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, informace, vysvětlení, přesný výraz, wiki, slovník, slovo, termín, formulace, Lékařství, synonymum, Niacin, význam, co znamená, definice

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Niacin? resp. co vlastně znamená slovo Niacin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Niacin, odpověď na dotaz co je to Niacin?. Víte např. kdo to je Vlastenec? Znáte a víte kdo je Radikál? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.