Co je to?
Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Co je to Niacin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Niacin

Niacin čili kyselina nikotinová nebo vitamín B3 je druh vitamínu rozpustného ve vodě. Je rozhodující pro energetický metabolismus buňky. Tělo získává niacin z potravy, samo ho produkuje jen omezeně. K bohatým zdrojům tohoto vitamínu patří kvasnice, játra, mléko, vejce, listová zelenina, tuňák a další potraviny.
Niacin přispívá ke snížení cholesterolu, vysokého tlaku, větší množství potřebují lidé nemocní nebo kuřáci a lidé s vyšší spotřebou alkoholu.

Význam slova, termín, co je to Niacin? Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Niacin? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Niacin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, přesný význam, informace, Niacin, co to je, přesný výraz, termín, slovník, pojem, formulace, definice, význam slova, heslo, co znamená, slovo, význam

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Niacin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Niacin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Niacin, odpověď na dotaz co je to Niacin?. Víte např. kdo to je Justin Bieber? Znáte a víte kdo je Radikál? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Niacin hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.