Co je to?
Definice výrazu, termínu Letopočet. Co znamená odborný pojem Letopočet z kategorie Různé?

Co je to Letopočet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Letopočet

Letopočet, jinak také éra, je označení pro souvislé číslování let od nějaké důležité události. Ta může být jak historická, tak legendární. Okamžik, od kterého číslování začíná, se označuje jako epocha. Letopočet je pak datování, určují se tak dny a je součástí časomíry.
Letopočtem se pak určují časy nejrůznějších dějů a událostí, pomocí letopočtů se pak tyto události řadí a třídí. V křesťanské éře se vychází z data narození Ježíše Krista a používá se označení před naším letopočtem nebo našeho letopočtu.

Význam slova, termín, co je to Letopočet? Definice výrazu, termínu Letopočet. Co znamená odborný pojem Letopočet z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Letopočet patří do kategorie Různé

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, definice, pojem, vysvětlení, Různé, termín, co to je, formulace, slovník, slovo, Letopočet, heslo, co znamená, popis, Různé

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Letopočet? resp. co znamená slovo Letopočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Letopočet, odpověď na dotaz co je to Letopočet?. Víte např. kdo to je Hulibrk? Znáte a víte kdo je Soudruh? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?