Co je to?
Definice výrazu Fyzioterapie. Co znamená odborný pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Co to je Fyzioterapie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fyzioterapie?

Fyzioterapie je obor zabývající se léčbou pohybového aparátu. Dokáže nejen léčit obtíže s klouby, svaly a šlachami, ale zmírňuje také bolesti břicha, hlavy a částečně odstraňuje potíže pocházející ze stresu a psychické zátěže.
Preventivně se fyzioterapie zaměřuje také na regeneraci po zatížení svalů, psychickém vypětí, předcházení kloubních problémů či obtíží se zády. Může přispět i ke zpomalení stárnutí a opotřebení těla. Fyzioterapeutické techniky jsou různé, k nejužívanějším patří speciální cvičení.

Definice výrazu Fyzioterapie. Co znamená odborný pojem Fyzioterapie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Fyzioterapie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, termín, slovo, informace, význam pojmu, význam, Lékařství, synonymum, wiki, formulace, heslo, popis, význam slova, Fyzioterapie, přesný výraz, Lékařství

Co znamená pojem Fyzioterapie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka. Je mezioborově svázána s mnohými medicínskými obory jako chirurgie, ortopedie, interní lékařství, gerontologie, psychiatrie aj. Fyzioterapie využívá standardizované postupy fyzikální terapie a volí léčbu ze škály metodik jako léčebná tělesná výchova, manuální myoskeletální medicína, masáže, elektroterapie, balneoléčba, magnetoterapie, termoterapie apod. Vychází z úzké znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky popř. vývojové kineziologie a je účinnou metodou, jak předcházet závažným celospolečenským zdravotním problémům.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fyzioterapie? resp. jaký je význam slova Fyzioterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzioterapie, odpověď na dotaz co je to Fyzioterapie?. Víte např. kdo to je Jáchym Topol? Znáte a víte kdo je Emigrant? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!