Co je to?
Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Monetární politika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Monetární politika?

Monetární politika je jedním z ekonomických nástrojů. Je tvořena souborem zásad a opatření, jejichž cílem je prosazování plnění měnových cílů. K tomu používá monetární politik měnové nástroje.
Monetární politiku řídí centrální banka, která hlídá a aktivně ovlivňuje inflaci. V ČR je centrální bankou Česká národní banka. Hlavním cílem je stabilita domácí měny.

Význam slova, termín, co je to Monetární politika? Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Monetární politika? s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Monetární politika je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, přesný výraz, význam pojmu, definice, pojem, synonymum, vysvětlení, wiki, popis, termín, formulace, Monetární politika, slovo, popis, heslo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Monetární politika? resp. jaká je definice termínu Monetární politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monetární politika, odpověď na dotaz co je to Monetární politika?. Víte např. kdo to je Plátce DPH? Znáte a víte kdo je Disident? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Monetární politika v jiné sekci než Ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.