Co je to?
Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Monetární politika? Význam slova

Co znamená termín Monetární politika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Monetární politika je jedním z ekonomických nástrojů. Je tvořena souborem zásad a opatření, jejichž cílem je prosazování plnění měnových cílů. K tomu používá monetární politik měnové nástroje.
Monetární politiku řídí centrální banka, která hlídá a aktivně ovlivňuje inflaci. V ČR je centrální bankou Česká národní banka. Hlavním cílem je stabilita domácí měny.

Význam slova, termín, co je to Monetární politika? Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Monetární politika? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Monetární politika je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: slovo, slovník, wiki, co to je, termín, význam slova, přesný výraz, heslo, význam, přesný význam, Ekonomie, informace, Monetární politika, pojem, Ekonomie, význam pojmu

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Monetární politika? resp. co znamená slovo Monetární politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monetární politika, odpověď na dotaz co je to Monetární politika?. Víte např. kdo to je Jiří Korn? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Monetární politika hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.