Co je to?
Definice výrazu, termínu SEPA platba. Co znamená odborný pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Co je to SEPA platba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu SEPA platba

SEPA platba neboli evropská platba je zjednodušená mezinárodní platba v eurech. Podle ní musí mezinárodní platby v eurech probíhat stejně rychle a za stejných podmínek jako platby v tuzemsku. SEPA platba se realizuje v zemích EU i dalších státech, přistupují k ní jednotlivé banky nebo finanční skupiny. Pro uskutečnění SEPA platby je nutno uvádět číslo účtu ve formátu IBAN a použít mezinárodní kód BIC nebo SWIFT, jinak bude platba zatížena poplatkem.

Význam slova, termín, co je to SEPA platba? Definice výrazu, termínu SEPA platba. Co znamená odborný pojem SEPA platba z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova SEPA platba? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo SEPA platba je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: slovo, význam, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, heslo, SEPA platba, wiki, popis, definice, význam slova, Bankovnictví, význam pojmu, SEPA platba, pojem, co to je

Co označuje termín SEPA platba? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Single Euro Payments Area, zkráceně SEPA, slouží jako další krok k finanční integraci Evropské unie. Jedná se o jednotnou oblast pro platbu v eurech a vznikl na základě zavedení této společné měny. V SEPA se uplatňuje standardní poplatek 0,088 EUR.
Hlavním přínosem pro občany EU je sjednocení a regulace poplatků za přeshraniční platbu. Platby provedené v rámci SEPA musí dodrže tněkolik základních pravidel vyplývajících z nařízení EU 924/2009.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je SEPA platba? resp. co znamená slovo SEPA platba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SEPA platba, odpověď na dotaz co je to SEPA platba?. Víte např. kdo to je Ájatolláh? Znáte a víte kdo je Šárka Grossová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.