Co je to?
Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co to je CHKO? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu CHKO?

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.

Význam slova, termín, co je to CHKO? Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova CHKO můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz CHKO je v sekci Zkratky

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, Zkratky, slovo, heslo, co to je, přesný výraz, informace, CHKO, Zkratky, význam, termín, wiki, popis, význam slova, CHKO

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu CHKO? resp. co je to CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Dalajláma? Znáte a víte kdo je Demagog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.