Co je to?
Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co to je CHKO? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu CHKO?

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.

Význam slova, termín, co je to CHKO? Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem CHKO s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín CHKO se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: CHKO, popis, formulace, přesný význam, pojem, slovo, heslo, slovník, co znamená, definice, Zkratky, wiki, význam pojmu, přesný výraz, popis

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená CHKO? resp. jaká je definice slova CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Katolík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu CHKO i v jiných kategoriích (než Zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.