Co je to?
Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co to je CHKO? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu CHKO

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.

Význam slova, termín, co je to CHKO? Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova CHKO sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo CHKO patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: CHKO, slovo, heslo, co to je, Zkratky, význam slova, termín, popis, definice, informace, wiki, přesný výraz, popis, Zkratky, synonymum

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova CHKO? resp. co to je CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Katolík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu CHKO i v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.