Co je to?
Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Co to je CHKO? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu CHKO

CHKO je často používaná zkratka pro chráněnou krajinnou oblast. V českém a slovenském systému ochrany přírody se tento termín používá od padesátých let dvacátého století, kdy byly vyhlášeny první zákony o státní ochraně přírody. Chráněná krajinná oblast je označení pro velkou plochu chráněného území nižšího stupně ochrany, než jakým je chráněný národní park.
Mezi nejznámější CHKO v České republice patří Šumava, Český ráj nebo Moravský kras. Celkově jich existuje 25. O spávu CHKO se stará organizace s názvem Agentura ochrany přírody a krajiny, která sídlí v hlavním městě.

Význam slova, termín, co je to CHKO? Definice výrazu CHKO. Co znamená odborný pojem CHKO z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu CHKO s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín CHKO se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: co znamená, význam, slovník, heslo, přesný výraz, Zkratky, význam pojmu, Zkratky, slovo, wiki, synonymum, termín, popis, vysvětlení, informace

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená CHKO? resp. jaká je definice slova CHKO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHKO, odpověď na dotaz co je to CHKO?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Katolík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.